ایتالیا از پناهجویان خواست بیش از پنج هزار دالر بپرازند، 'در غیر آن بازداشت خواهند شد'

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۳۱

حکومت ایتالیا از پناهجویان در این کشور خواست تا زمانی که درخواست پناهندگی آنها بررسی می‌شود، بیش از پنج هزار دالر بپردازند تا دستگیر نشوند.

این کشور در نظر دارد که زمان بازداشت پناهجویان را از سه ماه به ۱۸ ماه افزایش دهد.

در حال حاضر پناهجویانی که در ایتالیا درخواست پناهندگی داده‌اند، می‌توانند تا زمانی که درخواست‌شان بررسی شود، در داخل این کشور بمانند، اما در فرمان جدید حکومت باید نوعی وثیقه برای جلوگیری از بازداشت بپردازند.

مبلغی که در این فرمان مشخص شده معادل پنج هزار و ۲۵۹ دالر امریکایی می‌شود.

این فرمان جدید با انتقاد گروه‌های حقوق بشری مواجه شده است. آنا برامبیلا، عضو انجمن مطالعات حقوقی مهاجرت در ایتالیا به رویترز گفت: «آنها به دنبال این هستند که بازداشت مهاجران را عادی کنند، اما به سختی می‌توان دید که چگونه می‌توانند این کار را انجام دهند.»

جورجیا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا در مواجهه با افزایش شمار مهاجران جدید این هفته اعلام کرد که تعداد مراکز بازداشت را در سراسر کشور برای نگهداری پناهجویان پیش از بازگشت احتمالی آنها افزایش می‌دهد.

در حال حاضر ۱۰ مرکز بازگشت پناهجویان در ایتالیا وجود دارد که ظرفیت فعلی آنها فقط ۶۱۹نفر است. خانم ملونی گفته است که می‌خواهد ظرفیت آنها را حداقل تا دو برابر افزایش دهد و در هر یک از ۲۰ منطقه این کشور یک مرکز قرار دهد.

بر اساس آمارها، شمار پناهجویان در حال افزایش است. آخرین داده‌های منتشر شده نشان می‌دهد که امسال ۱۳۲ هزار و ۸۶۷ پناهجو با قایق به ایتالیا رسیده‌اند.

ایتالیا به‌رغم اینکه قرارداد بازگرداندن پناهجویان به کشورهای مبدا را ندارد، به این معنی که حتی اگر بخواهد نمی‌تواند آنها را اخراج کند، با آن‌هم در شهر رم، پایتخت این کشور، دست‌کم سه هزار و ۹۱۶ نفر اخراج شده‌اند.

مقامات ایتالیایی گفته‌اند اکثریت قریب به اتفاق افرادی که با قایق از شمال آفریقا به این کشور می‌آیند، پناهجویان اقتصادی هستند که به دنبال شرایط بهتر زندگی در اروپا هستند و واجد شرایط پناهندگی نیستند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما
خبر

رادیو

پادکست‌ها