دولت امریکا افغانستان را همچنان یک کشور درگیر جنگ می‌داند

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۳۱

وزارت امنیت داخلی امریکا می‌گوید که هنوز افغانستان را یک کشور درگیر جنگ می‌داند.

این وزارتخانه گفته که به دلیل درگیری‌های مسلحانه و وضعیت وخیم افغانستان مجوز اقامت و کار پناهجویان افغان در امریکا را برای ۱۸ ماه دیگر تمدید می‌کند.

الخاندرو ان مایورکاس، وزیر امنیت داخلی امریکا در بیانیه‌ای روز پنجشنبه، ۳۰ سنبله از تمدید «وضعیت حفاظت موقت» برای پناهجویان افغانی که پس از قدرت‌گیری دوباره طالبان به امریکا پناه بردند خبر داد.

وزارت امنیت داخلی امریکا می‌گوید که پس از بررسی شرایط افغانستان و مشورت با شرکای بین سازمانی این وزارتخانه تصمیم گرفته به پناهجویان افغان فرصت بدهد تا مجوز اقامت و کار خود را از ۲۱ نوامبر ۲۰۲۳ الی ۲۰ می ۲۰۲۵ تمدید کنند.

وزارت امنیت داخلی به اتباع خارجی کشورهای دیگر که در حال تجربه درگیری مسلحانه یا با یک فاجعه زیست محیطی روبه رو هستند حفاظت موقت اعطا می‌کند.

وزارت داخله امریکا می‌گوید که به دلیل درگیری، عدم دسترسی به غذا، آب سالم و همچنین مراقبت‌های بهداشتی، نابودی زیرساخت‌ها، جابه‌جایی‌های داخلی و بی‌ثباتی اقتصادی در افغانستان وضعیت حفاظت موقت را برای پناهجویان افغان تطبیق می‌کند.

طالبان از زمان تسلط دوباره بر افغانستان مدعی است که توانسته امنیت و صلح را در کشور فراهم کند اما براساس گزارش‌های سازمان‌های بین‌المللی در حال حاضر بیش از ۲۲ گروه تروریستی در افغانستان حضور دارند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
دیدگاه
خبرها
سفیران

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.