مکاتب امریکا برای حفاظت از تیراندازی سطح ایمنی کلاس‌ها را با تجهیزات ضدگلوله ارتقا می‌دهند

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۳۱

به گزارش سی‌ان‌ان، مکتب‌های امریکایی برای حفاظت دانش‌آموزان از حملات مسلحانه، سطح ایمنی کلاس‌ها را با تجهیزات ضدگلوله ارتقا می‌دهند.

نصب شیشه‌های ضدگلوله، قفل‌های خودکار و توزیع کوله‌پشتی‌های ضدگلوله به دانش‌آموزان بخشی از این تدابیر است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان روز جمعه (۳۱ سنبله) در گزارش ویژه‌ای نوشت که این تصمیم را مسئولان ناحیه‌های تعلیمی، مکاتب و اولیای دانش‌آموزان در مناطق گوناگون امریکا اتخاذ کرده‌اند.

به نوشته این شبکه، براساس این تصمیم، در کلاس‌های درسی شیشه‌های گلوله، دروازه‌های دارای قفل‌های خودکار و خروجی‌های اضطراری سریع و ساده نصب می‌شود.

این رسانه همچنین نوشت که شماری از مکاتب در نظر دارند که به دانش‌آموزان کوله‌پشتی‌های ضدگلوله بدهند. گفته شده که این کوله‌پشتی‌ها از فیبر پلی‌اتیلن ساخته می‌شود که می‌تواند در برابر نفوذ گلوله مقاوم باشد.

سی‌ان‌ان همچنین نوشت که یکی از مکاتب ایالت آلاباما نصب وایت‌بوردهای ضدگلوله را در دو کلاس درسی خود آزمایش کرده است. به نوشته این شبکه خبری، این وایت‌بوردها در وضعیت‌های اضطراری در ظرف چند ثانیه سراسر کلاس را می‌پوشاند و به «اتاق امن» ضدگلوله تبدیل می‌کند و کلاس از داخل قفل می‌شود.

این تصمیم در شماری از ناحیه‌های تعلیمی و مکاتب امریکا به این دلیل اتخاذ شده که تلاش‌ها برای محدودیت حمل سلاح و جلوگیری از خشونت مسلحانه به نتیجه نرسید و حملات مرگبار مسلحانه افزایش یافت.

به نوشته سی‌ان‌ان، در سال جاری میلادی ۳۷ مورد تیراندازی در مکاتب و ۱۶ مورد تیراندازی در دانشگاه‌ها ثبت شده است. از سال ۲۰۱۸، بیش از سه‌صد مورد تیراندازی در مکاتب امریکا گزارش شده است.

حمل سلاح براساس قانون اساسی امریکا، حق قانون شهروندان این کشور است. در سال‌های اخیر تلاش‌های گسترده‌ای به راه افتاده تا حق مالکیت سلاح در این کشور محدود شود، ولی این تلا‌ش‌ها تا اکنون به جایی نرسیده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
دیدگاه
خبرها
سفیران

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.