وزارت خارجه امریکا درباره حمله عضو هیئت ایرانی به خبرنگار ایران‌اینترنشنال تحقیق می‌کند

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۳۱

یکی از سخنگویان وزارت خارجه امریکا در بیانیه‌ای رفتار یک عضو هیئت جمهوری اسلامی در نشست سازمان ملل مبنی بر تهدید و حمله به خبرنگار ایران‌اینترنشنال را غیرقابل پذیرش خواند.

در بیانیه آمده که ایالات متحده در این مورد تحقیق انجام خواهد داد.

این سخنگوی وزارت خارجه امریکا در بیانیه‌ای گفت: «گزارش‌ها درباره تهدید و حمله به خبرنگار ایران‌اینترنشنال از سوی یکی از اعضای هیئت ایرانی را دیده‌ایم. رفتاری که از این عضو هیئت ایران در ویدیو دیده می‌شود، غیرقابل پذیرش است.»

این بیانیه افزود: «هرگونه خشونت یا تهدید علیه رسانه‌ها را به شدت محکوم می‌کنیم. حکومت ایران بارها با تهدید، ارعاب و خشونت علیه روزنامه‌نگاران ایرانی آزادی رسانه‌ها را محدود کرده و از بازداشت و اعتراف اجباری به عنوان ابزاری برای سرکوب رسانه‌ها استفاده می‌کند.»

این سخنگوی وزارت خارجه امریکا با اشاره به اینکه متمم اول قانون اساسی تضمین‌گر آزادی بیان در ایالات متحده است، گفت: «ما سرکوب خشونت‌بار آزادی رسانه‌ها را در این کشور تحمل نمی‌کنیم. در مورد این گزارش‌ها تحقیقات لازم را انجام خواهیم داد.»

چهارشنبه یکی از اعضای هیئت همراه ابراهیم رئیسی در نیویورک به کیان امانی، خبرنگار ایران‌اینترنشنال، که در حال تهیه گزارش از خروج هیئت ایرانی از هتل برای بازگشت به ایران بود، حمله کرد. او تلاش کرد گوشی همراه کیان امانی را بگیرد اما با مداخله پولیس موفق نشد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها