نخست‌وزیر موقت پاکستان احتمال دستکاری ارتش در انتخابات پارلمانی این کشور را رد کرد

شنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۱

نخست‌وزیر موقت پاکستان احتمال دستکاری ارتش در نتایج انتخابات پارلمانی این کشور برای جلوگیری از پیروزی حزب عمران‌خان، نخست‌وزیر سابق را رد کرد.

انوارالحق کاکر به اسوشیتدپرس گفت این کمیسیون انتخابات است که رای‌گیری را انجام می‌دهد، نه ارتش.

آقای کاکر گفته که عمران‌خان ​​در زمان تصدی قدرت، رئیس کمیسیون انتخابات را منصوب کرد و پرسیده چرا باید کسی که خان در این سمت منصوب کرده در مقابل او عمل کند.

کاکر ماه گذشته و پس از استعفای دولت شهباز شریف، به نخست‌وزیری دولت موقت پاکستان انتخاب شد تا انتخابات آتی این کشور را نظارت کند.

کمیسیون انتخابات پاکستان روز پنجشنبه اعلام کرد که انتخابات در آخرین هفته جنوری سال نو برگزار خواهد شد. قرار بود انتخابات پاکستان در ماه نوامبر برگزار شود، اما به‌دلیل ایجاد حوزه‌های جدید انتخابی به تعویق افتاد.

آقای کاکر به اسوشیتدپرس گفت زمانی که کمیسیون تاریخ دقیق انتخابات را تعیین کند، دولت او «همه کمک‌های مالی، امنیتی یا سایر نیازهای مرتبط را ارائه خواهد کرد.»

پاکستان از اپریل ۲۰۲۲ که عمران خان در اثر رای عدم اعتماد پارلمان از قدرت کنار گذاشته شد درگیر بحران سیاسی بوده است.

عمران خان در اوایل ماه آگست در ارتباط با اتهام فساد بازداشت و به سه سال حبس محکوم شد. هرچند بعدا حکم حبس او معلق شد،‌ با این حال، هنوز در بازداشت به سر می‌برد.

علاوه براین، پاکستان درگیر بدترین بحران اقتصادی در تاریخ این کشور است و تلاش دارد از آسیب‌های سیلاب ویرانگر تابستان که دست‌کم ۱۷۰۰ کشته برجای گذاشت و میلیون‌ها خانه و مزرعه را ویران کرد، بیرون بیاید.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
گفت‌وگوی ویژه

رادیو

پادکست‌ها