نظرسنجی واشنگتن‌پست: ترامپ با اختلاف زیادی از بایدن در افکار عمومی پیش است

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۲

بر بنیاد نظرسنجی‌ روزنامه واشنگتن‌پست و تلویزیون ای‌بی‌سی، ترامپ با ۵۲ درصد محبوبیت بیشتری نسبت به جو بایدن دارد که سطح رضایت از او در نظرسنجی به ۴۲ درصد افت کرده است.

نارضایتی از بایدن به خاطر اقتصاد، مسئله مهاجرت و سن بلند آن بالا رفته است.

واشنگتن پست می‌گوید که نظرسنجی‌اش تفاوت زیادی با نظرسنجی دیگر رسانه‌ها دارد که در آن اختلاف بایدن و ترامپ از نظر حمایت افکار عمومی به طور اوسط زیر دو درصد است. احتمالاً، این نظرسنجی را فعلا یک استثنا به حساب آورد.

با این که هنوز انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان برای انتخاب نامزد نهایی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ اتفاق نیفتاده است، اما انتظار می‌رود که دونالد ترامپ بار دیگر نامزد این حزب برای رقابت با جو بایدن باشد.

ترامپ با این که دستکم با سه پرونده کلان در دادگاه‌های امریکا از جمله در ارتباط به تلاش برای لغو نتایج انتخابات ۲۰۲۰ روبه روست، با این‌حال حدود ۵۴ درصد از جمهوری‌خواهان از او حمایت می‌کنند.

یافته‌های نظرسنجی‌ واشنگتن‌پست و ای‌بی‌سی نشان می‌دهد که علاوه بر جمهوری‌خواهان، در میان رای‌دهندگان دموکرات نیز اقبال به بایدن کاهش یافته است. ۳ از ۵ رای دهنده دموکرات یا متمایل به حزب دموکرات ترجیح می‌دهند که کسی دیگر به جای بایدن در انتخابات در برابر جمهوری‌خواهان شرکت کند.

به‌رغم اینکه نرخ بیکاری به رقم چشمگیر زیر ۴ درصد کاهش یافته است، اما افزایش هزینه‌های بالای زندگی و قیمت بنزین مردم را ناراض کرده و تنها ۲۵ درصد ارزیابی مثبت از مدیریت اقتصادی رئیس‌جمهور کشور دارند. از جمله، ۵۷ درصد فکر می‌کنند که وضعیت اشتغال مناسب نیست که بیشتر بازتاب دهنده بدبینی نسبت به شخص بایدن است تا وضعیت عمومی اشتغال و وضعیت اقتصاد این کشور.

در پاسخ به این پرسش که آیا وضعیت مالی شان از زمان روی کار آمدن بایدن بهتر است یا خیر، ۴۴ درصد گفته‌اند که وضعیت چندان خوبی ندارند.

علاوه اقتصاد، ورود خیلی گسترده مهاجران از کشورهای امریکای لاتین به امریکا و تجمع شان در مرکز مکسیکو و امریکا به دردسری سیاسی مهم برای جو بایدن تبدیل شده است. بر مبنای این نظرسنجی، حدود ۶۲ درصد پاسخگویان از نحوه رسیدگی بایدن به وضعیت بحران پناهندگان در مرزهای جنوبی امریکا ناراض اند.

سومین چالشی که بایدن با آن مواجه است، سن او است. بایدن در اوایل دوره دوم ریاست‌جمهوری ۸۲ ساله خواهد شد. حدود ۴۸ درصد امریکایی‌ها می‌گویند که او برای یک دوره دیگر خیلی پیر است.

نظرسنجی روزنامه واشنگتن‌پست و تلویزیون ای‌بی‌سی در ۱۵ تا ۲۰ سپتامبر بر اساس روش نمونه‌گیری تصادفی کشوری از ۱۰۰۶ بزرگ‌سال امریکایی انجام شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما
خبر

رادیو

پادکست‌ها