حزب دست‌راستی آزادی در اتریش دیدار نمایندگانش با وزیر خارجه طالبان را رد کرد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۳

به دنبال نشر شدن خبر دیدار «دو عضو حزب آزادی اتریش» با متقی، این حزب گفته است که آنان به نمایندگی از این گروه سیاسی با طالبان دیدار نکرده‌اند.

استقبال طالبان از اعضای حزب آزادی در حالیست که این حزب به مخالفت و کمپین سیاسی علیه مهاجران و اسلام در اتریش معروف است.

حزب آزادی به وبسایت پلاس ۲۴ اتریش گفت که اندریا مولزر و یوهانس اوبنر به طور شخصی به افغانستان سفر کرده‌اند و حزب در جریان سفر آنان نبوده است.

وزارت خارجه اتریش نیز در واکنش گفته است که به این آنها صریحاً توصیه کرده بود که به افغانستان سفر نکنند.

به نقل از این وبسایت، وزارت خارجه اتریش افزوده است که سیاست این کشور در برابر افغانستان تغییر نکرده و طالبان را به رسمیت نمی‌شناسد.

امیرخان متقی در دیدار با این دو سیاستمدار اتریشی در مورد «فراهم‌سازی خدمات قونسلی و ایجاد سایر تسهیلات برای حل مشکلات افغان‌ها در [ویانا]» صحبت کرده است.

ضیا احمد تکل، معاون سخنگوی وزارت خارجه روز دوشنبه، سوم میزان، در توییتی نوشت: «اعضای حزب آزادی اتریش وعده سپردند که تصویر واقعی افغانستان را به اروپا انتقال خواهند داد».

وزارت خارجه طالبان مشخص نکرده که هدف سفر این هیئت اتریشی به کابل چه بوده است.

وبسایت پلاس ۲۴ دو عضو حزب آزادی را «سیاستمداران سابق» توصیف کرده است. با این حال، نمایندگان مخالف این حزب در پارلمان اتریش واکنشی تند نشان داده‌اند.

کریستین استاکر، دبیرکل حزب محافظه‌کار دموکرات مسیحی اتریش با انتقاد از دیدار مولزر و اوبنر با «نمایندگان یک سازمان معروف تروریستی» گفته است که این سفر می‌تواند به معنای به رسمیت شناختن حکومت طالبان از سوی حزب آزادی باشد.


خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها