نتایج پژوهش‌: شهر آکسفورد، پایتخت قتل در بریتانیای قرون وسطی بود

شنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۸

براساس یک پژوهش دانشگاه کمبریج میزان قتل در شهر آکسفورد بریتانیا چهار تا پنج برابر بیشتر از شهرهای دیگر این کشور در قرن چهاردهم بوده است.
بر مبنای این پژوهش‌، این شهر از صد هزار نفر ۶۰ تا ۷۵ مورد قتل داشته و تقریبا ۵۰ برابر بیشتر از نرخ فعلی بوده است.

شهر آکسفورد در قرون وسطی یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین مراکز آموزشی در غرب بود که دانشمندان بین‌المللی را به خود جذب می‌کرد. حدود هفت هزار جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل می‌دادند.

دانشجویان آکسفورد در آن زمان همه مرد بودند که بین ۱۴ تا ۲۱ سال سن داشتند.

پروفیسور مانوئل آیزنر، مدیر موسسه جرم‌شناسی دانشگاه کمبریج، در مورد جوان بودن رده سنی دانشجویان گفت: «معنی آن برای آکسفورد این است که تعداد زیادی از مردان جوانی بود که می‌توانستند مشکلاتی را ایجاد کنند.»

پژوهششگران دانشگاه کمبریج که پرونده‌های قتل شناخته‌شده در قرون وسطی بریتانیا را بررسی کرده‌اند، می‌گویند که میزان قتل در این شهر بسیار بیشتر از شهرهای دیگر این کشور در قرون وسطی بوده است.

پژوهشگران فهرست‌های پزشکی قانونی را مطالعه‌ کردند که مرگ‌های ناگهانی و مشکوک را طبق نتیجه‌گیری هیئت منصفه ثبت کردند. این فهرست شامل نام، رویداد، مکان و ارزش‌های سلاح‌های قتل بوده است.

این پژوهش‌گران در مجموع حدود ۳۵۴ صحنه جنایت قتل در بریتانیای قرن ۱۴ را فهرست کرده‌اند.

آیزنر در مورد نتایج این پژوهش‌ها به سی‌‌ان‌ان گفت: «بر اساس نشریات قبلی می‌دانستم که آکسفورد میزان قتل بسیار بالایی دارد.»

آیزنر همچنین علاوه کرد که ادبیات تاریخی در مورد شهرهای دانشگاهی نشان می‌دهد که «همه در قرون وسطی به دلیل داشتن چنین مشکلاتی در مورد شورش، خشونت، بدرفتاری وغیره دانشجویان شهرت دارند.»

با این‌حال این پروفیسور دانشگاه کمبریج هشدار می‌دهد که در قرون وسطی به دلیل نبود خدمات اضطراری و یا میکانیسم‌های دیگری برای درمان زخم‌ها، مردم بیشتر از حالا جان خود را از دست می‌دادند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
سفیران
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.