یک نماینده در مجلس ایالتی نیویارک با کمک هوش مصنوعی طرح قانونی نوشت

شنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۸

یک نماینده مجلس ایالتی نیویارک برای آزمایش ظرفیت جایگزینی هوش مصنوعی برای نوشتن یک طرح قانونی از آن استفاده کرد.

او گفته که هر چند قانون نوشته شده به نظرش جالب آمد اما مجبور شد برای هماهنگی با نیازها تغییراتی را در آن اعمال کند.

کلاید وانل، نماینده ناحیه کوئینز در مجلس ایالت نیویارک و عضو کمیسیون اینترنت و فن‌آوری‌های جدید است. او خواسته تا با استفاده از هوش مصنوعی ظرفیت آن را برای شناسایی مشکلات و راه‌حل‌هایی که تا به حال به فکر خود آقای وانل نرسیده مورد آزمایش قرار بدهد.

آقای وانل می‌گوید که با کمک هوش مصنوعی توانست قانونی را برای حل مشکل مسکن بنویسد.

با این حال این نماینده می‌گوید که علی‌رغم شگفت‌زدگی از نتایج استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی مشکلات و نوشتن قانون به عنوان راه‌حل مجبور شد تا برای هماهنگی با نیازها بخشی از آن را اصلاح کند.

با وجود برجسته شدن هر چه بیشتر نقش هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار مهم برای ارائه نوآوری‌ها و راه‌حل‌های جدید در جوامع مدرن، این قانون مورد استقبال قرار نگرفت.

یک حقوقدان در این باره گفت که اگر قانونگذاران می‌خواهند بدانند چه مشکلی را حل کنند، بهتر است به جای هوش مصنوعی از همشهریان خود بپرسند.

در همین حال عده‌ای نیز گفتند که هوش مصنوعی بیش از آن که تجزیه و تحلیل کند اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند و به وضوح قادر به شناسایی راه حل‌های سازنده برای مشکلات مسکن در یکی از گران ترین شهرهای جهان نیست.

نیویارک تایمز همچنین به نقل از یک استاد اخلاق نوشته که اگر قوانین پیشنهادی از هوش مصنوعی باشد، رای دهندگان چگونه کار یک مقام منتخب را مورد قضاوت قرار بدهند.

علی‌رغم نقدها این نماینده گفته که قصد دارد این آزمایش را در ماه‌های آینده دوباره امتحان کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
دیدگاه
خبرها
سفیران

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.