مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: کمک‌های نظامی و اقتصادی به اوکراین را افزایش می‌دهیم

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۱۰

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفر به کی‌یف اعلام کرد که اوکراین به کمک‌‌های بیشتر نیاز دارد.

جوزپ بورل گفت اتحادیه اروپا کمک‌های نظامی و اقتصادی به اوکراین را افزایش خواهد داد، زیرا درگیری در این کشور را یک تهدید برای خود می‌داند.

او روز یکشنبه (۹ میزان) در یک نشست خبری گفت: اتحادیه اروپا بدون توجه به اقدامات امریکا به ارائه کمک به اوکراین ادامه خواهد داد.

نشریه هیل روز یکشنبه (۹ میزان) گزارش داد که کوین مک‌کارتی، رئیس‌ مجلس نمایندگان امریکا گفته به رغم حمایت از کمک به اوکراین، اولویت او منافع امریکا است.

کوین مک‌کارتی گفت: «اولویت من امریکا و مرزهایش است. من ارسال سلاحی که اوکراین به آن نیاز دارد را تائید می‌کنم، اما در ابتدا و پیش از هر چیزی، تقویت مرزها را تائید می‌کنم.»

رئیس‌ مجلس نمایندگان امریکا در پاسخ به این سوال که آیا او کمک‌های اوکراین را به یک لایحه مرزی مرتبط می‌داند، پاسخ داد که مرز امریکا «مهم» است.

با این حال، جوزپ بورل وعده داده که اتحادیه اروپا بدون آنچه در امریکا اتفاق می‌افتد، کمک‌های لازم را به اوکراین اختصاص خواهد داد.

او حتی اطمینان داد که کمک‌های اتحادیه اروپا به نتایج حمله نیروهای اوکراین بستگی ندارد.

بر اساس اظهارات وی، اتحادیه اروپا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون ۳۰۰ هزار گلوله ۱۵۵ میلی‌متری و تعداد زیادی موشک به اوکراین تحویل داده است.

او قول داد که اتحادیه اروپا به افزایش تولید مهمات برای اوکراین هم ادامه خواهد داد.

جوزپ بورل در سفر به کی‌یف با ولودیمر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین و رستم عمروف، وزیر دفاع این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حساب ایکس خود هم نوشت: ما در حال آماده‌سازی تعهدات امنیتی بلندمدت برای اوکراین هستیم.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
برخلاف احتمال
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها