ارتش پاکستان می‌گوید دو «تروریست» را در نزدیک مرز افغانستان از پای درآورده است

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۱۷

ارتش پاکستان روز چهارشنبه گفت که نیروهای امنیتی دو جنگجو را در منطقه چترال ایالت خیبرپختونخوا، در نزدیکی مرز افغانستان کشته‌اند.

به گفته بخش رسانه‌های ارتش پاکستان، چهار جنگجوی دیگر در جریان عملیاتی که شب گذشته انجام شد،‌ به‌شدت زخمی شدند.

دو روز پیش در تبادل آتش میان جنگجویان و نیروهای ارتش در دره تیره منطقه خیبر یک فرمانده ارتش و سه نیروی دیگر کشته شدند. به گفته ارتش در آن عملیات سه «تروریست» هم کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

در ماه‌های اخیر حملات جنگجویان اسلام‌گرا از جمله تحریک طالبان پاکستانی در پاکستان شدت گرفته است.

در پی حمله اخیر به یک پایگاه هوایی در منطقه میانوالی در ایالت پنجاب، ارتش پاکستان تدابیر امنیتی در تاسیسات نظامی و دیگر تاسیسات حساس را افزایش داد.

در حمله به این پایگاه سه هواپیما آسیب دید و یک تانکر سوخت منهدم شد.

ارتش گفته که حمله روز شنبه به پایگاه هوایی آموزشی میانوالی به‌دلیل "پاسخ سریع و موثر" نیروهای امنیتی تا حد زیادی خنثی شد و تمام نه مهاجم در آن حمله کشته شدند.

انوارالحق کاکر، نخست‌وزیر موقت پاکستان روز چهارشنبه در نشست خبری گفت که بعد از روی کار آمدن طالبان در افغانستان،‌ برخلاف انتظار اسلام آباد سطح خشونت‌ها در این کشور ۶۰ درصد بیشتر شده و تعداد حملات انتحاری ۵۰۰ درصد افزایش یافته است.

او از طالبان به‌دلیل عدم همکاری در مبارزه با تروریسم انتقاد کرد و گفت که دلیل اصلی اخراج مهاجران افغان عدم همکاری طالبان با اسلام‌آباد و پناه دادن این گروه به طالبان پاکستانی است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سفیران
جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.