وزیر اطلاعات بلوچستان با انتقاد از اداره طالبان گفت که تمامی پناهگاه‌ها و مراکز آموزشی تروریست‌ها «زیر دماغ مقام‌های افغان» کار می‌کنند.جان اچکزی گفت اخراج مهاجران فاقد مدرک ادامه خواهد داشت و پاکستان می‌داند که چگونه انواع تروریسم را درهم بشکند.

به گزارش جیونیوز، این مقام پاکستانی روز پنجشنبه (١٨ عقرب) گفت که دولت قصد دارد پس از اخراج مهاجران غیرقانونی، پناهجویان ثبت‌نام شده را نیز اخراج می‌کند.

پیشتر نخست‌وزیر حکومت موقت پاکستان گفت که طالبان در مبارزه با تروریسم اقدامی نکرده و در مواردی از گروه‌های تروریستی حمایت کرده است.

سخنگوی طالبان به سخنان تازه انوارالحق کاکر واکنش نشان داد و گفت که این گروه در عقب افزایش ناامنی در پاکستان نیست.

این مقام پاکستانی گفته پاکستان مسئولیت افراد غیرقانونی را بر عهده نگرفته و افزوده است که اتباع خارجی مقیم در پاکستان باید مدارک معتبر داشته باشند.

وزیر اطلاعات بلوچستان در یک نشست خبری در کراچی گفت که تا اکنون ٨٠ هزار نفر از این ایالت اخراج شده‌اند و پس تکمیل این روند پاکستان پناهندگان ثبت‌نام شده را نیز به کشورشان بر می‌گرداند.

او افزود که صدها هزار خارجی در این کشور کارت شناسایی جعلی دارند.

جان اچکزی در این نشست خبری تجارت اسلحه غیرقانونی امریکایی در بازار سیاه افغانستان را به عنوان تهدید علیه امنیت ملی یاد کرده و گفته که از همین سلاح‌های غیرقانونی در حمله به پایگاه نیروهای ارتش در میانوالی استفاده شده است.

وزیر اطلاعات بلوچستان گفت: «پاکستان در ۴۰ سال گذشته میزبان افغان‌ها بوده اما امروز آنها را اخراج می‌کند، بنابرین هیچ‌کس در این مورد نباید مشکل داشته باشد.»

او همچنین از طالبان خواسته تا پاکستانی‌های که به‌طور غیر قانونی در افغانستان زندگی می‌کنند، اخراج کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.