وزیر اطلاعات بلوچستان اعلام کرد پاکستان پس از اخراج مهاجران «غیرقانونی»، مهاجران دارای مدرک قانونی را نیز اخراج خواهد کرد.

جان اچکزی گفت این تصمیم در واکنش به استفاده ستیزه‌جویان از خاک افغانستان برای اقدامات تروریستی در پاکستان گرفته شده است.

وزیر موقت اطلاعات بلوچستان در یک نشست خبری در کراچی گفت که پاکستان تصمیم دارد روند مشابه اخراج مهاجران «غیرقانونی» را علیه کسانی که با مدارک قانونی در این کشور زندگی می‌کنند، آغاز کند.

این مقام پاکستانی همچنین تاکید کرد که روند اخراج پناهجویان «غیرقانونی»، پس از انتخابات پاکستان در فبروری سال آینده نیز متوقف نخواهد شد.

جان اچکزی گفت: «هیچ‌کس نباید اشتباه کند. این تصمیم یک "دولت مستقل" برای بازگرداندن همه مهاجران غیرقانونی است. بنابراین هر حکومتی که پس از انتخابات روی کار بیاید، این روند ادامه خواهد داشت. حکومت جدید باید این سیاست را دنبال کند.»

او مدعی شد که «تروریست‌ها» از خاک افغانستان برای هدف قرار دادن نیروهای امنیتی پاکستان استفاده می‌کنند. به گفته او، بنابر همین دلیل پاکستان تصمیم گرفته مهاجران «غیرقانونی» را به کشورشان بفرستد.

وزیر اطلاعات بلوچستان تصریح کرد که شش «تروریست» که هفته گذشته در شهر ژوب بلوچستان کشته شدند، شهروندان افغانستان بودند.

این مقام پاکستان بار دیگر تاکید کرد که با قدرت گرفتن طالبان در افغانستان، حملات تروریستی در پاکستان افزایش یافته است.

آقای اچکزی همچنین گفت که اداره بلوچستان حدود صد هزار کارت جعلی هویت ملی پاکستان را نیز شناسایی و مسدود کرده است.او گفت حدود ۲۰ هزار کارت مشابه دیگر در ایالت سند مسدود شدند.

وزیر اطلاعات بلوچستان گفت تاکنون ۸۰ هزار مهاجر افغان از این ایالت اخراج شده‌اند و این روند در روزهای پیش‌رو تسریع خواهد شد.

حکومت پاکستان در حالی تصمیم جدید خود مبنی‌بر اخراج پناهجویان دارای مدرک را فاش کرد که بنابر گزارش رسانه‌های پاکستانی، روز پنجشنبه هیئتی از کمیساری عالی پناهندگان ملل متحد سفر خود به منطقه خیبر را به دلیل «تهدیدات احتمالی» به تعویق انداخت.

طبق گزارش‌ها، وزارت داخله پاکستان به این هیئت هشدار داده و گفته سفر خود را به زمانی دیگر موکول کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سفیران
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.