ولیعهد عربستان: فاجعه انسانی در غزه نشان‌دهنده ناکامی شورای امنیت و جامعه جهانی است

شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۰

ولیعهد عربستان سعودی می‌گوید که شورای امنیت و جامعه جهانی در پایان دادن به فاجعه انسانی در غزه و نقض آشکار قوانین بشردوستانه بین‌المللی توسط اسرائیل ناکام مانده‌اند. محمد بن سلمان مقام‌های اسرائیلی را «اشغالگر و مسئول جنایات» علیه مردم غزه خواند.

او در نشست فوق‌العاده سران کشورهای اسلامی-عربی که در ریاض برگزار شد، خواستار توقف فوری عملیات‌های نظامی و فراهم کردن دهلیزهای بشردوستانه به غیرنظامیان شد و بر توانمندسازی سازمان‌های بشردوستانه برای رسیدگی به بحران بشری در غزه تاکید کرد.

ولیعهد عربستان سعودی گفت «ما بر محکومیت جنگ بی‌رحمانه‌ای که برادرانمان در فلسطین با آن روبه‌رو هستند و هزاران غیرنظامی، کودک، زن و سالخورده غیرمسلح در بیمارستان‌ها، عبادتگاه‌ها و مناطق مسکونی کشته شدند، تاکید می‌کنیم.»

ولیعهد عربستان سعودی گفت که کشورش قاطعانه «ادامه تجاوز، اشغال و جابجایی اجباری مردم غزه» را محکوم می‌کند.

محمدبن سلمان تاکید کرد که کشتار غیرنظامیان در غزه، نشان‌دهنده «معیارهای دوگانه» جامعه جهانی در اجرای قوانین بشردوستانه بین‌المللی است.

ولیعهد عربستان سعودی که ریاست این نشست را به عهده داشت تنها راه دستیابی به صلح و ثبات در منطقه را پایان دادن به اشغال، محاصره و شهرک‌سازی اسرائیل و همچنین توانمند ساختن مردم فلسطین برای احقاق حقوق مشروع و ایجاد کشور مستقل دانست.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.