وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که به دلیل قطع اینترنت نمی‌تواند تلفات نوار غزه را شمارش کند

شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۰

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین که تحت کنترول حماس است، وضعیت شفاخانه شفا را «فراتر از فاجعه» دانست و گفت این شفاخانه از هر طرف مورد حملات اسرائیل قرار گرفته است.
اشرف‌ القدره گفته که به دلیل قطع اینترنت و شبکه‌های مخابراتی تلفات در غزه شمارش نمی‌شود.

خبرگزاری آناتولی روز شنبه (۲۰ عقرب) به نقل از سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین گزارش داد که «صحن شفاخانه شفا به میدانی باز برای تک‌ تیر‌اندازها و هواپیماهای بدون سرنشین اسرائیلی تبدیل شده که هرکسی را که حرکت می‌کند، هدف قرار می‌دهد.»

القدره با اشاره به حضور بیش از ۲۰ هزار نفر اعم از خانواده‌های آواره، پرسنل پزشکی و مجروحان در شفاخانه شفا گفت که افراد کشته و مجروح در درب این بیمارستان و روی زمین افتاده‌اند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد سربازان این کشور به سمت بیمارستان شفا در غزه تیراندازی نمی‌کنند و درگیری‌ها با شبه‌نظامیان حماس در اطراف این شفاخانه ادامه دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین از فوت یک نوزاد به دلیل کمبود اکسیژن و تجهیزات حمایتی نیز خبر داد و بر نیاز فوری به تجهیزات پزشکی تاکید کرد.
پیش از این وزیر بهداشت فلسطین گفته بود که ۳۹ نوزاد تحت مراقبت‌های ویژه در شفاخانه شفا به دلیل کمبود اکسیژن در وضعیت خطرناکی قرار دارند.

او گفت که از مجموع ۳۵ شفاخانه در غزه، حدود ۲۰ بیمارستان به دلیل حملات اسرائیل و کمبود سوخت از کار افتاده‌ است.

وال استریت‌ژورنال گزارش داد که شفاخانه شفا در محاصره اسرائیل قرار دارد و کمتر از سه هزار نفر در آن باقی مانده‌اند. این نشریه به نقل از مقامات اسرائیل نوشت که ممکن است شماری از گروگان‌ها در زیر این شفاخانه باشند و این موضوع کار ارتش را دشوارتر کرده است.

سخنگوی دولت اسرائیل گفته که مقر حماس در زیر شفاخانه شفا قرار دارد.

طبق آمار وزارت بهداشت غزه، بیش از یازده هزار نفر در حملات اسرائیل در نوار غزه کشته و بیش از ۲۷ هزار نفر زخمی شده اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها