نیویارک تایمز: اگر ترامپ به قدرت برسد، سالانه میلیون‌ها پناهجو را اخراج خواهد کرد

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۱

نیویارک تایمز گزارش داد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین امریکا سرگرم برنامه‌ریزی سیاست‌های سختگیرانه مهاجرتی و اخراج گسترده پناهجویان در صورت پیروزی در انتخابات ۲۰۲۵ است.

آقای ترامپ قصد دارد اردوگاه‌های بزرگی برای اخراج پناهجویان ایجاد کند.

نیویارک تایمز افزوده که رئیس‌جمهور پیشین امریکا می‌خواهد این کشور را از حضور «مهاجران غیرمجاز» پاک و سالانه میلیون‌ها پناهجو را اخراج کند.

او، که برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده آماده می‌شود، در ماه سپتامبر گذشته در میان جمعیتی از هوادارانش در ایالت آیوا گفت که در نظر دارد سیاست‌های ضدمهاجرتی را سخت‌تر کند.

رئیس‌جمهور پیشین امریکا گفت: «به دنبال الگوی آیزنهاور [رئیس‌جمهور پیشین امریکا]، ما بزرگترین عملیات اخراج داخلی [پناهجویان] در تاریخ امریکا را اجرا خواهیم کرد.»

آقای ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود از ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ سیاست‌های سختگیرانه‌ای علیه مهاجران وضع کرد و در مرزهای جنوبی و شرقی کشور حصار کشید.

حالا او به هوادارانش قول داده که اگر بار دیگر به قدرت برسد، نه تنها سیاست‌های سختگیرانه مهاجرتی دوران اول خود را احیا خواهد کرد، بلکه این سیاست‌ها را شدت بیشتری خواهد بخشید.

به گزارش نیویارک تایمز، آقای ترامپ قصد دارد که سیاست‌های مرزی دوران ریاست جمهوری خود را برگرداند و ورود شهروندان برخی از کشورهای دارای اکثریت مسلمان را ممنوع کند.

این روزنامه همچنین افزوده است که آقای ترامپ می‌خواهد که سیاست‌های دوران همه‌گیری کرونا در مورد خودداری از پذیرش درخواست پناهندگی را هم برگرداند – سیاستی که مدعی بود مهاجران حامل ویروس کرونا و بیماری‌های عفونی مانند سل هستند.

به نوشته نیویارک تایمز، آقای ترامپ در نظر دارد که برای تسریع اخراج گروهی پناهجویان راهکارهایی را اجرایی کند که شامل جایگزینی برخی کارمندان نهادهای فدرال می‌شود تا آن‌ها در ایالت‌های تحت کنترول جمهوری‌خواهان به نیروهای پولیس و گارد ملی کمک کنند که پناهجویان را اخراج کنند.

به گزارش نیویارک تایمز، چنین سیاستی نیاز به دادرسی مناسب در مورد اخراج پناهجویان را هم محدود خواهد کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما
فیلمستان

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.