سازمان ملل می‌گوید به دهها هزار زلزله‌زده در هرات کمک شده است

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۱

دفتر هماهنگی کمک‌های بشری ملل متحد یا اوچا می‌گوید که با گذشت بیش از یک ماه از اولین زلزله ویرانگر در هرات، نهادهای امدادرسان به ١٧٦ هزار و ٧٠٠ نفر به گونه مستقیم کمک کرده‌اند.

این کمک‌ها شامل خیمه، پول نقد، کمپل، غذا، کمک به دهقانان، خدمات صحی و کمک های دیگر ذکر شده است.

این نهاد در گزارشی که روز جمعه نشر و یکشنبه آن را به روز کرد، گفت در این مدت برای ١١ هزار و ٤٠٠ خانواده آسیب‌دیده از زلزله هرات، خیمه توزیع شده است. این در حالیست که زمستان نزدیک است و مشخص نیست که چه زمانی آسیب دیدگان دوباره سرپناه بدست خواهند آورد.

اوچا در ۲۵ میزان اعلام کرد که بیش از ۳ هزار خانه در زمین لرزه‌ها تخریب شده و حدود ۲ هزار منزل دیگر به شدت آسیب دیده‌اند. بیشتر خانه‌ها در ولسوالی‌های زنده‌جان و انجیل هرات ویران شده اند.

در گزارش اوچا آمده است در یک ماه گذشته، ١٤ هزار و ٣٠٠ خانواده اقلام غیرغذایی و ١٢ هزار و ٥٠٠ خانواده کمپل‌های زمستانی دریافت کرده‌اند.

این نهاد همچنین گفت برای ٨ هزار و ٩٥٠ خانواده مبلغ ٢.٥ میلیون دالر توزیع شده است. ١٤٢ روستا نیز به آب آشامیدنی صحی دسترسی پیدا کرده است.

همچنین در این گزارش آمده است که برای ٨٤ هزار و ٥٠٠ نفر کمک‌های غذایی توزیع شده ٥ هزار نفر نیز در بخش مالداری حمایت شده است.

سازمان جهانی غذا اخیرا اعلام کرد که برای کمک به زلزله‌زدگان هرات به ٢٣ میلیون دالر کمک فوری نیاز است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

ماندلای عزیز
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.