وزیر قطری با انتقاد از واکنش غرب به بمباران غزه پرسید «انسانیت شما کجا رفت؟»

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۳

وزیر همکاری‌های بین‌المللی قطر با انتقاد از واکنش‌ غرب به بمباران غزه گفته: «انسانیت شما کجا رفت؟»

لولوه الخاطر افزود غرب پس از روی کار آمدن طالبان از قطر خواست همکاران محلی آنها را در افغانستان «نجات» دهد، اما حالا بمباران غزه را توجیه می‌کند.

خانم خاطر توضیح داده است: «پس از تسلط طالبان بر افغانستان، از هر قاره‌ای پیام دریافت کردیم که جان انسان‌ها را نجات دهیم»، اما «حالا بیمارستان‌ها در غزه هدف قرار می‌گیرند و شما برای آن دلیل می‌آورید؟»

او نوشته: «قسم می‌خورم که شخصا چند روز وقت صرف کردم تا گروهی را در امریکا متقاعد کنم که ما مجبور نیستیم سگ‌ها را تخلیه کنیم، چون طالبان علاقه‌ای به خوردن سگ ندارند.»

قطر پس از تسلط طالبان بر افغانستان در اسد ۱۴۰۰، نقش مهمی در تخلیه پناهجویان از این کشور داشت. این کشور همچنین پس از آن حافظ منافع امریکا در افغانستان شد.

لولوه الخاطر روز دوشنبه (۲۲ عقرب) در حساب اکس خود نوشت: «به عنوان کسی که پس از تسلط طالبان بر افغانستان در سال ۲۰۲۱، به شدت در تخلیه [پناهجویان] از افغانستان نقش داشتم، باید این را بگویم. برای ماه‌ها، من و همکارانم هر روز ده‌ها تماس از مقام‌ها، نمایندگان مجلس، اعضای کنگره، ورزشکاران، هنرمندان، اتحادیه‌های کارگری، از هر قاره‌ای پیام دریافت می‌کردیم که از ما می‌خواستند این افراد را نجات دهیم.»

خانم الخاطر با کنایه به غرب گفته: ««فکر می‌کنید حالا با دیدن واکنش شما به نسل‌کشی غزه چه احساسی باید داشته باشیم؟ انسانیت شما کجا رفت؟ اصول؟ حقوق زنان؟ جدی، این را چگونه برای خود توجیه می‌کنید؟»

او توضیح داده که بیمارستان‌ها در غزه مورد حمله قرار می‌گیرند و شما برای آن دلیل می‌آورید؟ «آیا انتهای دیگری وجود دارد که هنوز به آن نرسیده‌اید؟»

اسرائیل پس از حمله حماس به این کشور در پانزدهم میزان، حملات هوایی، دریایی و زمینی به غزه را آغاز کرد و همچنان ادامه دارد. بر اساس آمار فلسطین، تاکنون بیش از ۱۱ هزار نفر در غزه کشته شده‌اند که تقریبا نیمی از آن‌ها کودکان‌اند.

در روزهای گذشته نیز شفاخانه‌های بزرگ غزه تحت محاصره اسرائیل بودند. فلسطین می‌گوید شفاخانه‌های غزه در حملات اسرائیل فلج شده‌اند و شمار زیادی از بیماران جان باخته‌اند.

در یکی از آخرین موارد، مدیر شفاخانه الشفا، بزرگترین بیمارستان غزه، از دفن ۱۷۹ نفر از جمله هفت نوزاد در یک گور دسته‌جمعی خبر داد. به گفته محمد ابوسلمیه، اجساد زیادی در این مجتمع بیمارستانی انباشته شده‌اند و به‌دلیل نبود سوخت و قطع برق، سردخانه شفاخانه هم کار نمی‌کند.

اسرائیل پیوسته تاکید کرده که تا نابودی کامل حماس، حملات به غزه ادامه خواهد داشت.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها