جام جهانی فوتبال نوجوانان؛ برازیل تیم کالدونیا را گلباران کرد و انگلستان نیز ایران را برد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۳

مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی فوتبال زیر ١٧ سال ٢٠٢٣ در اندونیزیا پیگیری شد. از گروه C تیم برازیل با نتیجه پر گل ٠-٩ تیم کالدونیا را شکست داد و انگلستان نیز ١-٢ ایران را از پیش رو برداشت. در گروه D سنگال ١-٤ لهستان را شکست داد و ارجنتاین نیز ١-٣ از سد جاپان عبور کرد.

تیم نوجوانان برازیل که بازی نخست خود را ٢-٣ به ایران باخته بود، امروز ٩ بار دروازه تیم کالدونیا را باز کرد و با سه امتیاز به رده دوم جدول رده‌بندی گروه C صعود کرد.

از همین گروه تیم ایران که در بازی اول مرحله گروهی ٢-٣ برازیل را برده بود، مقابل انگلستان ١-٢ شکست خورد و به رتبه سوم جدول سقوط کرد.

انگلستان در بازی اول ٠-١٠ مقابل کالدونیا به برتری رسیده بود، با این پیروزی شش امتیازی شد و صعودش را به دور بعد قطعی کرد.

در گروه D نیز تیم ارجنتاین که در بازی نخست خود ١-٢ به سنگال باخته بود، امروز ١-٣ جاپان را برد تا امیدهای صعود را برای خودش زنده نگه دارد.

سنگال نیز دومین پیروزی‌اش را در مرحله گروهی جشن گرفت و امروز ١-٤ لهستان را از پیش‌رو برداشت تا صدرنشین گروه سوم باشد.

جام جهانی فوتبال زیر ١٧ سال ٢٠٢٣ نوزدهمین دوره این مسابقات است. رقابت‌های که هر دو سال یک بار زیر نظر فیفا برگزار می‌شود.

نوزدهمین دوره این رقابت‌ها از ١٠ نوامبر تا ٢ دسامبر ٢٠٢٣ در اندونیزیا برگزار می‌شود. مسابقات جام جهانی فوتبال نوجوانان ششمین‌بار است که در آسیا برگزار می‌شود؛ اما اندونیزیا و جنوب‌شرق آسیا نخستین دوره این مسابقات را میزبانی می‌کنند.

این رقابت‌ها با حضور ٢٤ تیم در هشت گروه چهار تیمی انجام می‌شود.

گروه‌بندی مسابقات جام جهانی زیر ۱۷ سال ۲۰۲۳:

گروه A: اندونزیا، اکوادور، پاناما و مراکش

گروه B: اسپانیا، کانادا، مالی و اوزبیکستان

گروه C: برازیل، ایران، نیوکالدونیا و انگلستان

گروه D: جاپان، لهستان، ارجنتاین و سنگال

گروه E: فرانسه، بورکینا فاسو، کوریای جنوبی و امریکا

گروه F: مکزیکو، آلمان، ونزوئلا و نیوزیلند

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

مراسم تاج‌گذاری پادشاه چارلز سوم 
خبر
جهان‌نما
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها