صدها مقام امریکایی به حمایت بایدن از عملیات اسرائیل در غزه اعتراض کردند

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۴

بیش از ۵۰۰ مقام امریکایی به نمایندگی از ۴۰ نهاد دولتی در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا، به حمایت او از عملیات نظامی اسرائیل در غزه اعتراض کردند.

این نامه بیانگر اختلاف فزاینده داخلی درباره حمایت حکومت بایدن از این عملیات خوانده شده است.

به گزارش نیویارک تایمز، این نامه بخشی از اختلافات رو به گسترش در داخل حکومت امریکا درباره حمایت از عملیات نظامی اسرائیل علیه گروه فلسطینی حماس در غزه است.

این روزنامه نوشته است که نویسندگان نامه از آقای بایدن خواسته‌اند که در جستجوی برقراری آتش‌بس فوری در غزه باشد و به اسرائیل فشار آورد که اجازه دهد کمک‌های بشردوستانه وارد غزه شود.

پیش از این ده‌ها کارمند وزارت خارجه در نامه‌ای سرگشاده به آنتونی بلینکن، وزیر خارجه، درخواست مشابهی مطرح کرده بودند.

همچنین بیش از هزار کارمند سازمان توسعه بین‌المللی امریکا در یک نامه سرگشاده دیگری همین درخواست را مطرح کرده بودند.

امضاکنندگان این نامه حمله ۷ اکتبر حماس به جنوب اسرائیل را محکوم کرده‌اند، اما از آقای بایدن خواسته‌اند که جلو خونریزی اسرائیل را در غزه بگیرد.

در بخشی از این نامه آمده است: «ما از رئیس‌جمهور بایدن می‌خواهیم که درخواست برقراری آتش‌بس فوری را مطرح کند.»

آنها همچنین خواستار کاهش درگیری‌ها از طریق تضمین آزادی فوری گروگان‌های اسرائیلی از دست حماس و زمینه‌سازی برای فرستادن سوخت، رساندن برق و خدمات بنیادی به غزه شده‌اند.

جو بایدن بارها بر حق اسرائیل در دفاع از خود تاکید کرده است. او اندکی پس از درگیری حماس و اسرائیل، به تل‌آویو رفت و گفت که اسرائیل هرچه نیاز داشته باشد، واشنگتن در اختیارش قرار خواهد داد.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آقای بایدن هم دو بار به اسرائیل سفر کرده و لوید آستین وزیر دفاع او هم یک بار به تل‌آویو رفته است تا حمایت واشنگتن از اسرائیل را اعلام کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
فیلمستان
کلکین

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.