تلاش احزاب مخالف برای اخراج سفیر اسرائیل از ایرلند، در پارلمان شکست خورد

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۴

درخواست چند حزب مخالف برای اخراج سفیر اسرائیل و ارجاع پرونده حملات این کشور بر غزه به دادگاه بین‌المللی کیفری، شام چهارشنبه در پارلمان ایرلند رای نیاورد.

با این حال، اکثریت نمایندگان از درخواست حکومت ایرلند برای آتش‌بس در غزه حمایت کردند.

در این رای گیری که شام چهارشنبه برگزار شد، احزاب شین فین، کارگر، تقدم مردم بر سود و همچنین نمایندگان مستقل پارلمان، به لایحه اخراج سفیر اسرائیل از این کشور رای دادند.

لایحه شین فین که خواستار تحقیقات دادگاه کیفری لاهه در مورد حملات اسرائیل بر غزه بود، نیز رای نیاورد.

لیو وردکار، نخست‌وزیر ایرلند گفت که ارجاع پرونده اسرائیل و تحقیقات بعدی از سوی دادگاه لاهه سال‌ها زمان خواهد گرفت و تاثیر واقعی و فوری بر جنگ غزه ندارد.

رهبر حزب فاین گایل گفته است که اخراج سفیر اسرائیل ایرلند را ضعیف تر می‌کند. نخست‌وزیر این کشور نیز تاکید کرد که باید راه تماس با اسرائیل بسته نشود.

با این حال، هالی کایرنس، رهبر حزب سوسیال دموکرات‌ها که لایحه اخراج سفیر اسرائیل را به پارلمان ارائه کرده بود، گفته است که مردم غزه با «نسل کشی رو به رو اند و حرف زدن کافی نیست.» او با لحن هشدارآمیزی گفت: «قبل از این که دیر شود، باید اقدامی صورت گیرد.»

بر بنیاد آمار مسئولان صحی در غزه، بیش از ۱۱ هزار نفر در حملات اسرائیل در غزه کشته شده اند. کشته شدن غیرنظامیان باعث شده است که سازمان ملل خواستار آتش‌بس میان اسرائیل و حماس شود.

اسرائیل و کشورهای غربی تاکنون آتش‌بس را رد کرده اند اما کشورهای غربی از وقفه‌های بشردوستانه در جنگ حمایت کرده اند. آنها می‌گویند که آتش‌بس به حماس اجازه می‌دهد که تجدید قوا کند.


خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
سفیران
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.