مقام طالبان می‌گوید ۱۰ سال بعد ارزش آب افغانستان از پترول بیشتر خواهد شد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۵

معاون سیاسی وزارت خارجه طالبان روز پنجشنبه (۲۵ عقرب) در یک گردهمایی در کاپیسا مدعی شد که تا ده سال دیگر ارزش آب افغانستان بیشتر از ارزش پترول خواهد شد.

شیرمحمد عباس ستانکزی گفت که طالبان توانایی مدیریت آب‌های افغانستان را دارد.

در گردهمایی موسوم به «ملت آسوده و نظام مسئول» که در ولایت کاپیسا، در شمال کابل برگزار شده بود، پس از چند سال خشکسالی ویرانگر، مقامات طالبان از وجود آب کافی در افغانستان سخن گفتند.

به گزارش رادیو - تلویزیون ملی افغانستان، تحت کنترول طالبان، شیرمحمد عباس استانکزی در این گردهمایی گفت افغانستان به قدر کافی آب دارد.

خشکسالی و پرداخت حقابه، در بیش از دو سال گذشته از موضوعاتی بود که موجب تیره‌تر شدن روابط طالبان به ویژه با ایران، همسایه غربی افغانستان شده بود.

تا جایی که در ماه ثور امسال ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران، طالبان را تهدید کرد که حرف او را درباره پرداخت حقابه جدی بگیرند،‌ «تا بعدا گلایه نکنند».

با این حال مقامات ایرانی پس از سفر ملا برادر به تهران در سیزدهم عقرب، از وعده‌های طالبان برای پرداخت حقابه هلمند رضایت نشان دادند.

علی‌محمد طهماسبی، مشاور سازمان حفاظت محیط زیست ایران اخیرا گفت ملا برادر در جریان سفر خود به تهران قول داد که به محض مساعد شدن شرایط، حقابه ایران داده شود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
گفت‌وگوی ویژه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.