یوتیوبر حامی طالبان در بلجیم: پرچم طالبان را در اروپا به اهتزاز درآوردم

جمعه ۱۴۰۲/۰۸/۲۶

جمیل قادری، یوتیوبر حامی طالبان با پخش عکس خود با یک مقام طالبان در کنار پرچم این گروه در آلمان نوشت که پرچم این گروه را در اروپا به اهتزاز درآورده است.

این حامی جنجالی طالبان با شعار «الله اکبر»‌ گفته جهان «مجبور» است طالبان را به رسمیت بشناسد.

آقای قادری در این عکس در کنار عبدالباری عمری، رئيس اداره غذا و داروی طالبان دیده می‌شود که این روزها با سخنرانی جنجال‌برانگیزش در شهر کلن آلمان انتقادهای بسیاری برانگیخته است.

او روز پنجشنبه در یک مرکز اسلامی در شهر کلن آلمان سخنرانی کرد و حکومت و رهبر طالبان را ستود.

حضور و سخنرانی او با واکنش‌های گسترده‌ای مواجه شده است.

وزارت خارجه آلمان ضمن محکومیت شدید سخنرانی او گفته است که درباره چگونگی ورود این مقام طالبان به آلمان تحقیق می‌کند.

خبرگزاری باختر تحت کنترول طالبان گزارش داد که عبدالباری عمر برای شرکت در «دومین نشست انجمن جهانی تولیدات محلی» به هالند رفته است.

وزارت خارجه آلمان گفته که نمایندگی‌های این وزارت هیچ ویزایی برای او صادر نکرده‌اند.

جمیل قادری قبل از حضور این مقام طالبان در آلمان، با پخش ویدیوی رانندگی خود در هالند در حساب کاربری خود در شبکه اکس نوشت: «منتظر خبرهای خوش و اتفاقات تاریخی باشید.»

عبدالباری عمر پست‌های آقای قادری در شبکه اکس را بازپخش کرده است.

قادری، که از سال ۲۰۱۰ در بلجیم به سر می‌برد و از دو سال بدین سو پناهندگی بلجیم را به دست آورده، از کارکردهای طالبان در شبکه‌های اجتماعی به ویژه یوتیوب ستایش می‌کند.

در ماه جوزای امسال نیکول دو مور، معاون وزیر امور مهاجرت بلجیم خواستار بازنگری پرونده پناهندگی جمیل قادری شد. این مقام بلجیم گفته بود جمیل قادری، برای رژیمی تبلیغ می‌کند که ادعا می‌کند از آن فرار کرده است.

این حامی طالبان با پخش تصاویری از عبدالباری عمر، رئیس اداره غذا و داروی طالبان در آلمان نوشت: «برای ملت مسلمان و متدین نیز لازم است از سر و مال و جان خود در این راه بگذرد. الله متعال چنین خواسته بود که بیرق محمدی با دستان من به گونه رسمی در قاره اروپا به اهتزاز در آید، الحمدالله الله اکبر.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
پرونده‌ی اینترپل

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.