مقدماتی جام جهانی ٢٠٢٦؛ برازیل و ارجنتاین در یک شب و همزمان به کلمبیا و اروگوئه باختند

جمعه ۱۴۰۲/۰۸/۲۶

تیم‌های ملی فوتبال برازیل و ارجنتاین بامداد امروز به ترتیب مقابل کلمبیا و اروگوئه شکست خوردند. این مسابقات از هفته پنجم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ٢٠٢٦ در امریکای جنوبی برگزار شد. برازیل ١-٢ به کلمبیا باخت و ارجنتاین نیز ٠-٢ مغلوب اروگوئه شد. این دومین شکست متوالی برازیل بود.

تیم ملی فوتبال ارجنتاین قهرمان جام جهانی گذشته، در ورزشگاه بوکاجونیورز با دو گل رونالد آرائوخو (٤١) و داروین نونیز (٨٧) شکست خورد تا نخستین باخت خودش را در این رقابت‌ها تجربه کند. ارجنتاین با وجود این شکست، در صدر جدول ماند و تیم اروگوئه به رتبه دوم جدول رده‌بندی رسید.

برازیل نیز در حالی با دو گل لوئیس دیاز (٧٥ و ٧٩)، با نتیجه دو بر یک مقابل کلمبیا شکست خورد که در دقیقه چهارم نیمه اول با گل گابریل مارتینلی، از حریف خودش پیش افتاده بود.

لوئیس دیاز این دو گل را در شرایطی به ثمر رساند که پدرش نیز در ورزشگاه حاضر بود. پدر او که تازه از چنگ آدم‌ربایان آزاد شده است.

کلمبیا با این پیروزی در جایگاه سوم انتخابی جام جهانی در امریکای جنوبی قرار گرفت. برازیل نیز با دومین باخت متوالی پنجم شد.

در این دیدار وینیسیوس جونیور، مهاجم رئال مادرید از ناحیه همسترینگ مصدوم شد. این دومین خبر بد برای کهکشانی‌ها پس از مصدومیت ادورادو کاماوینگا، دیگر ستاره رئال مادرید است که دو روز پیش در تمرین تیم ملی فرانسه مصدوم شده بود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

نگاه ژرف
بحث روز
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.