روسیه و پاکستان درباره همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم گفت‌وگو کردند

شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۷

مقام‌های روسیه و پاکستان در نشستی در اسلام‌آباد درباره همکاری مشترک در زمینه مبارزه با تررویسم و دیگر چالش‌های امنیتی گفت‌وگو کردند.

در این نشست تهدیدات تروریستی جهانی و منطقه‌ای با تمرکز بر وضعیت افغانستان، آسیای میانه و شمال آفریقا بررسی شد.

دهمین نشست کارگروه مشترک مقابله با تروریسم بین‌المللی و سایر چالش‌های امنیتی روز پنجشنبه (۲۵ عقرب) در اسلام‌آباد برگزار شد.

سرگئی ورشینین، معاون وزارت خارجه روسیه و حیدر شاه، معاون وزارت خارجه پاکستان در این نشست حضور داشتند.

وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای نوشت: مقام‌های هر دو کشور در این نشست تجربیات خود را به اشتراک گذاشتند و بر اهمیت تلاش در زمینه مبارزه علیه تروریسم تاکید کردند.

طبق این بیانیه، دو طرف تصمیم گرفتند که در مبارزه با تامین مالی تروریسم و سایر بخش‌ها برای مبارزه با تروریسم همکاری کنند.

پاکستان و روسیه هر دو در قالب سازمان همکاری‌های شانگهای نیز همکاری دارند.

سازمان همکاری شانگهای در دو سال گذشته پیوسته هشدار داده که احتمال نفوذ افراط‌گرایان از افغانستان به کشورهای همجوار وجود دارد.

سازمان همکاری شانگهای نگران حضور گروه‌های تروریستی از جمله داعش در افغانستان است. پاکستان هم بارها اعلام کرده که گروه تحریک طالبان پاکستان در افغانستان پناهگاه امن دارند.

در دهمین نشست روسیه و پاکستان برای مقابله با تروریسم بین‌المللی در اسلام‌آباد هر دو کشور بر توسعه راهبردهای جامع برای مقابله با چالش‌های امنیتی توافق کردند.

چگونگی جلوگیری از ایدئولوژی‌های افراطی و همچنین سوء استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای اهداف تروریستی از جمله دیگر موضوعات رایزنی مقام‌های روسیه و پاکستان بود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
سفیران
سپړنه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.