پولیس پاکستان بازداشت و اخراج مهاجران افغان را در پیشاور شدت بخشیده است

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۸

منابعی در پیشاور پاکستان به افغانستان انترنشنال گفتند که پولیس دستگیری مهاجران افغان را در این شهر شدت بخشیده است.

یکی از مهاجران گفت که ماموران پولیس در شماری از محلات به خانه‌های مهاجران یورش برده و افراد بدون مجوز اقامت را دستگیر کردند.

این فرد به شرط عدم افشای هویتش به افغانستان اینترنشنال گفت که بازداشت پولیس از روز شنبه (۲۷ عقرب) در محلات «بورد»، «تاون» و «صدر» مهاجران را خانه‌به‌خانه جست‌وجو می‌کند.

این منبع افزود که پولیس مهاجرانی را هم بازداشت می‌کند که کارت کمیساری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و نامه وزارت خارجه امریکا را دارند.

وزارت خارجه امریکا به تمام کسانی که پرونده مهاجرتی فعال امریکا دارند، یک نامه حمایتی صادر کرده است تا از دستگیری و اخراج توسط پولیس پاکستان در امان باشند.

این مهاجر افغان گفت که پولیس به اعضای خانواده‌اش گفته است که آنها را اخراج می‌کند.

در همین حال، یک مهاجر دیگر از شهر پیشاور به افغانستان اینترنشنال گفت که «دستگیری مهاجران به شدت ادامه دارد» و پولیس نامه وزارت خاجه امریکا را هم قبول ندارد.

یک مهاجر دیگر هم به افغانستان اینترنشنال گفت که پولیس چند تن از دوستانش را عصر روز شنبه دستگیر و تا شام به مرز تورخم منتقل کرد.

رسانه‌های محلی در پیشاور گزارش دادند که مقام‌های محلی روز شنبه در نشستی تصمیم گرفتند که عملیات گسترده‌ای برای دستگیری مهاجران غیرقانونی افغان در پیشاور روی دست گیرند.

پولیس پاکستان در اول نوامبر بازداشت و اخراج پناهجویان بدون مجوز اقامت را آغاز کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
فرسوده و صادراتی
سفیران
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.