نماینده سابق پارلمان پاکستان: دادگاه عالی دستور اخراج مهاجران افغان را بررسی خواهد کرد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۹

یک عضو سابق پارلمان پاکستان از توافق با یک قاضی دادگاه عالی پاکستان برای بررسی فرمان اخراج دسته‌جمعی مهاجران افغان از این کشور خبر داد.

محسن داور روز دوشنبه، ۲۹ عقرب در اکس نوشت درخواست تجدیدنظر پذیرفته شده و دادگاه به آن رسیدگی خواهد کرد.

چند هفته پیش، روز چهارشنبه، ۱۰ عقرب، شماری از سیاستمداران و فعالان حقوق بشر پاکستان درخواست لغو فرمان حکومت موقت پاکستان برای اخراج دسته‌جمعی پناهجویان افغان را به دیوان عالی پاکستان سپرده بودند.

محسن داور رهبر حزب حرکت ملی پاکستان، فرحت‌الله بابر سناتور سابق حزب مردم پاکستان و مشتاق احمد سناتور سابق حزب جماعت اسلامی پاکستان در تهیه این درخواست سهم داشتند.

نویسندگان درخواست معتقدند که فرمان اخراج اجباری مهاجران و پناهجویان افغان از پاکستان در مغایرت با قانون اساسی این کشور قرار دارد و باید لغو شود.

پیش از این روز چهارشنبه، ۱۷ عقرب، دبیرخانه دیوان عالی پاکستان درخواست تجدید نظر اخراج مهاجران را رد کرده بود. با این حال محسن داور روز دوشنبه، ۲۹ عقرب خبر داد که در همراهی با برخی دیگر از همکارانش درخواست دیگری را به دادگاه برده و از سوی دیوان عالی پاکستان پذیرفته شده است.

فرحت‌الله بابر و عمر اعجاز گیلانی، دو سیاستمدار پاکستانی برای ترتیب این درخواست آقای داور را همراهی می‌کردند.

مونیزه کاکر، وکیل مدافعی که در زمینه دفاع از حقوق مهاجرین افغان در کراچی فعال است در شبکه اجتماعی اکس نوشت پذیرش این دادخواست از سوی دیوان عالی یک «خبر بزرگ» است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.