مردم در جلال‌‌ آباد طالبان را به "شکنجه و کشتن معتادان" متهم می‌کنند

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۹

برخی از باشندگان شهر جلال آباد مدعی اند که «شماری از معتادان در اثر شکنجه و به دست طالبان جان باختند.»

منابع در شفاخانه جلال‌‌ آباد به بخش پشتو افغانستان اینترنشنال گفتند که پس از تسلط طالبان تعداد اجساد معتادان بیش از پیش افزایش یافته است.

شماری از باشندگان ناحیه پنجم شهر جلال‌‌آباد روز دوشنبه (۲۹ عقرب) به بخش پشتوی افغانستان اینترنشنال ادعا کردند که طالبان روز گذشته جوانی ۲۸ ساله به‌نام شهزاده را "پس از شکنجه‌های سخت، در آب انداخته و او را کشتند."

نزدیکان شهزاده می‌گویند که او روز چهارشنبه هفته گذشته از خانه خارج شد و جسدش در شفاخانه جلال‌‌آباد پیدا شده است.

منابع در بخش طب عدلی در شفاخانه جلال‌‌آباد ضمن اشاره به افزایش آمار اجساد معتادان در دو سال اخیر حاکمیت طالبان، می‌افزایند که پس از پیدا شدن اجساد معتادان، اکثرا دست و پای آنها بسته بوده است.

افغانستان اینترنشنال به جز از شهادت مردم محلی، به طور مستقلانه قتل معتادان به دست طالبان را تایید نمی‌تواند. طالبان نیز از اظهارنظر در این مورد افزایش قتل معتادان خودداری کرده‌اند.

براساس برآورد سازمان ملل، ۱۰ درصد کل جمعیت افغانستان یا سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر معتاد هستند.

برخی از باشندگان در ولایت جلال‌‌آباد شبه‌نظامیان وابسته به گروه طالبان را به دست داشتن در شکنجه و کشتن معتادان متهم می‌کنند.

مقامات محلی جلال‌‌آباد در این مورد چیزی نگفته‌اند، اما برخی از ساکنان این ولایت می‌گویند که طالبان همواره از انتشار چنین گزارشی‌های جلوگیری کرده اند.

منابع محلی همچنین تصریح کردند که طالبان از تمام داکتران و مسئولان شفاخانه‌ها خواسته است تا از ارائه اطلاعات در این مورد به رسانه‌ها خودداری کنند.

شماری از باشندگان محلی جلال‌‌آباد از رهبران طالبان می‌خواهند تا از روند جاری شکنجه و کشتار معتادان در این ولایت جلوگیری کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

بحث روز
جهان‌نما
خبرها
گفت‌وگوی ویژه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.