منابع: طالبان نشر مطالب انتقادی علیه پاکستان را در یک وبسایت نزدیک به این گروه متوقف کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۳۰

یک منبع از وبسایت المرصاد، رسانه نزدیک به طالبان، به بخش پشتوی افغانستان اینترنشنال گفت که پس از شکایت و فشار پاکستان، استخبارات طالبان به این وبسایت دستور داده تا نشر مطالب انتقادی علیه پاکستان را تا مدت نامعلومی متوقف کند.

این رسانه، اخیرا گزارش‌ها و مطالب زیادی پیرامون روابط پاکستان و داعش منتشر کرده است.

این منبع در اداره المرصاد روز سه‌شنبه (۳۰ عقرب) افزود که طالبان به مقامات المرصاد دستور داده تا برنامه‌های ضد داعش خود را ادامه دهند.

وبسایت المرصاد پس از روی کار آمدن طالبان در کابل فعال شده و تمام اخبار مربوط به داعش در این وبسایت منتشر می‌شود.

تصمیم طالبان مبنی بر توقف برنامه‌های ضد پاکستانی این شبکه در حالی اتخاذ شده که دو هفته پیش، المرصاد مقاله‌ای از احسان‌الله احسان، سخنگوی سابق طالبان پاکستانی را به چندین زبان از جمله اردو منتشر کرد که با واکنش حکومت پاکستان مواجه شد.

المرصاد در این گزارش گفته بود که طالبان اطلاعاتی درباره داعش را در اختیار حکومت پاکستان و ایران قرار داد، اما پاکستان هیچ اقدامی علیه رهبران داعش در خاک خود انجام نداده است.

بنا به ادعای سخنگوی سابق تحریک طالبان پاکستان، اعضای داعش از سوی استخبارات پاکستان در هوتل‌های دولتی نگهداری می‌شوند.

احسان‌الله احسان در این مقاله ادعا کرده بود که به داعش وظیفه داده شد که تحریک طالبان پاکستان را شکست دهد و جنگ را به جای پاکستان، به افغانستان منتقل کند.

منابع می‌افزایند که پاکستان رسماً از طالبان شکایت کرده که وبسایت المرصاد علیه پاکستان برنامه پخش می‌کند.

طالبان در رسانه المرصاد با انتشار اخبار علیه داعش در پی آنند تا از انتشار گزارش‌های مرتبط به داعش در سایر رسانه‌های داخلی تحت کنترول خود جلوگیری کنند تا تاثیر منفی بر افکار عمومی نداشته باشد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
نمادهای عصر ما: چه گوارا
سپړنه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.