اسوشیتدپرس: شمار فزاینده‌ سربازان روسی در اوکراین خواهان ترک جنگ اند

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۵

اسوشیتدپرس نوشت که شمار روزافزون سربازان روسی مایل به خارج شدن از جبهات جنگ در اوکراین اند.

این خبرگزاری می‌گوید به فایل‌های صوتی تماس‌های این سربازان دست یافته که از جبهات با خانواده‌های‌شان تماس گرفتند و این تماس‌ها مخفیانه شنود و ضبط شده‌اند.

بیشتر تماس‌ها هم از مناطق خارکیف، لوهانسک و دونتسک گرفته شده است.

اسوشیتدپرس روز یکشنبه نوشت که در این تماس‌ها سربازان روسی از کشته و زخمی شدن صدها همقطار خود می‌گویند و تعداد زیادی از آنها از جنگیدن علیه نیروهای اوکراینی سرباز می زنند.

در این گزارش به نقل از یک سرباز روسی که با برادرش صحبت می‌کند، می‌گوید:«اینجا مرگ دلیرانه نیست» بلکه شما مثل «کرم خاکی» می‌میرید.

در صدای دیگری یک سرباز می‌گوید که اینجا یک میدان بزرگ است که تمام جهان در آن سلاح‌های خود را آزمایش می‌کند.

به گفته اسوشیتدپرس، این تماس‌ها در ماه جنوری امسال شنود شده که شماری از تماس‌ها در نزدیک‌ باخموت که در یک جنگ مرگبار و پرتلفات برای نیروهای روسی سقوط کرد، صورت گرفته است.

جنگ در اوکراین وارد دومین زمستان خود می‌شود اما هنوز چشم‌انداز روشن از ختم جنگ یا نتیجه آن وجود ندارد. دو طرف تاکنون تلفات سنگین جانی و مالی را متقبل شدند.

این تماس‌ها دریچه‌ای به دیدگاه نیروهای روسی به جنگ اوکراین می گشاید که اغلب حکومت روسیه جلو آن را گرفته است. حکومت روسیه صحبت کردن درباره این جنگ را جرم می‌داند و افراد به واسطه آن مجازات زندان دریافت می‌کنند.

اسوشیتدپرس نوشت که این صداها الزاماً بیانگر دیدگاه تمام سربازان روسی نیست. چون، بر اساس برخی از این تماس‌ها، شماری از آنان اشتراک در این جنگ را وظیفه میهنی خود می‌دانند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

برخلاف احتمال
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها