حماس: اسرائیل پیشنهاد آزادی اسیران و اجساد بیشتر را رد کرد

جمعه ۱۴۰۲/۰۹/۱۰

حماس می‌گوید اسرائیل پیشنهاد آزادی گروگان‌های بیشتر و اجساد یک خانواده اسرائیلی که در حملات هوایی کشته شده‌اند را رد کرده است.

الجزیره به نقل از حماس نوشت: «پیشنهاد دادیم اجساد را تحویل دهیم و پدرشان را آزاد کنیم تا در خاکسپاری آن‌ها شرکت کند».

در گزارش الجزیره از قول حماس آمده که این گروه پیشنهاد داده دو زندانی اسرائیلی را هم تحویل دهد، اما اسرائیل تمامی این پیشنهادات را رد کرده است.

حماس گفته پیشنهاداتش رد شده زیرا ارتش اسرائیل تصمیم قبلی برای از سرگیری «تجاوز جنایتکارانه خود به نوار غزه» را گرفته بود.

خانواده بیباس که اسارت‌شان از سوی حماس در هفته‌های گذشته خبرساز شده، شامل یک نوزاد ۱۰ ماهه به نام «کفیر»، کودکی چهار ساله به نام «آریل»، مادرشان «شیری» و پدرشان «یاردن» است.

این خانواده در هفتم اکتبر و در حمله حماس از خانه خود در کیبوتص واقع در جنوب اسرائیل ربوده شدند. کفیر، کم‌سن‌ترین گروگان از ۲۴۰ فرد ربوده شده به دست این گروه شبه‌نظامی است.

چند روز پیش و در میانه اجرای توافق آتش‌بس، حماس گفت کفیر، برادر چهار ساله و مادرشان بر اثر حملات هوایی اسرائیل کشته شده‌اند.

دفتر نخست‌وزیری اسرائیل بامداد روز جمعه، دهم قوس در بیانیه‌ای، حماس را متهم به نقض آتش‌بس کرده و گفته بود این گروه از آزادی گروگان‌های بیشتر خودداری کرده و حملاتش را پیش از پایان رسمی آتش‌بس در صبح جمعه از سر گرفته است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.