بلاول بوتو زرداری: طالبان باید نشان دهد که دشمن پاکستان دشمن افغانستان است

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پیشین پاکستان گفته است که طالبان باید نشان دهد که «دشمن پاکستان بدون شک دشمن افغانستان است». او در یک نشست خبری در کویته گفت طالبان باید «به جای یک گروه، مانند یک دولت رفتار کند.»

روزنامه دان پاکستان روز یکشنبه (۱۲ قوس) گزارش داد که آقای بوتو زرداری در این نشست خبری گفته است که طالبان باید به عنوان یک «دولت» برای بهبود امور خود با جهان تعامل داشته باشد.

طالبان هنوز به این اظهارات وزیر خارجه پیشین پاکستان واکنش علنی نشان نداده است.

او با انتقاد از اخراج اجباری مهاجران افغان از پاکستان، تاکید کرد که دولت موقت پاکستان «باید با همه ذی‌نفعان مربوط در این مورد مشورت می‌کرد.»

دولت موقت پاکستان پس از افزایش ناامنی در این کشور، مهاجران افغان فاقد مدارک اقامتی را اخراج کرد. براساس گزارش‌ها، بازداشت و اخراج مهاجران افغان از پاکستان همچنان ادامه دارد. گفته شده است تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار افغان از پاکستان اخراج شده‌اند.

افزون برآن، دولت موقت پاکستان ورود افغان‌ها به این کشور را مشروط به داشتن پاسپورت و ویزا کرده است؛ چیزی که منجر به اعتراض برخی در مرز افغانستان و پاکستان شد.

بلاول بوتو زرداری در واکنش به این اعتراضات گفته است: «دولت موقت پاکستان باید با معترضان صحبت کند و راه حلی برای این مشکل بیابد. با عدم پوشش رسانه‌ای مخالفت آن‌ها نمی‌توان مشکل را حل کرد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.