پنتاگون می‌گوید بر یک ناو جنگی و کشتی‌های تجاری امریکا در دریای سرخ حمله شده است

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

وزارت دفاع امریکا روز یکشنبه از حمله بر ناو جنگی یو‌اس‌اس کارنی و چند کشتی تجاری امریکا در دریای سرخ خبر داد.

شبکه ای‌بی‌سی نیوز به نقل از دو مقام امریکایی نوشت که این حمله‌ها در صنعا در یمن صورت گرفت و ناو امریکایی دستکم یک پهپاد را رهگیری کرد.

پنتاگون به آسوشیتدپرس گفت: «ما از گزارش‌های مربوط به حملات به ناو یو‌ا‌س‌اس کارنی و کشتی‌های تجاری در دریای سرخ آگاه هستیم و به محض در دسترس شدن اطلاعاتی را ارائه خواهیم کرد.»

حوثی‌های یمن مدعی‌اند که بر دو کشتی مرتبط به اسرائیل حمله کرده‌اند، اما هدف قرار دادن ناو جنگی نیروی دریایی امریکا را تایید نکردند.

در همین حال، ارتش بریتانیا نیز بدون ارائه جزییات بیشتری اعلام کرد که یک حمله و انفجار پهپاد مشکوک در دریای سرخ صورت گرفته است.

سخنگوی نظامی حوثی‌های نزدیک به جمهوری اسلامی، مسئولیت این حملات را به عهده گرفته و گفت که کشتی اول در تنگه باب‌المندب [دریای سرخ را به خلیج عدن وصل می‌کند] مورد اصابت موشک قرار گرفته و دومین کشتی نیز توسط یک پهپاد هدف حمله قرار گرفته است.

سخنگوی حوثی‌ها تاکید کرده که تا مرحله توقف حملات اسرائیل بر غزه، نیروهای شان از حرکت کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ و خلیج عدن جلوگیری می‌کند‌.

حوثی‌ها از آغاز نبرد بین اسرائیل و حماس، حملاتی را به کشتی‌ها در دریای سرخ انجام داده و موشک‌های را به سمت اسرائیل پرتاب کرده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.