طالبان ژولیا پارسی را برای"درمان به شفاخانه" انتقال داده‌اند

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۳

همزمان با نشر گزارش‌ها درباره «وضعیت بد جسمی» ژولیا پارسی به دلیل «شکنجه» در زندان طالبان، منابع به افغانستان اینترنشنال تایید کردند این زن معترض به شفاخانه انتقال یافته است. اما، آنها درباره علت انتقال او به شفاخانه ابراز بی‌اطلاعی کردند.

شماری از زنان در شبکه‌های اجتماعی نوشتند که ژولیا پارسی، «با وضعیت بد جسمی روحی ناشی از شکنجه‌های وحشیانه در دخمه‌های طالبان» به شفاخانه منتقل شده است.

منابع مطلع، از جمله یک منبع نزدیک به خانواده خانم پارسی انتقال او به شفاخانه را تایید کرد اما طالبان درباره علت انتقال، نوع بیماری یا وضع جسمی این فعال حقوق زن به خانواده‌اش اطلاعات نداده است.

منابع می‌گویند که خانواده ژولیا پارسی درباره شفاخانه‌ای که در آن تحت مداوا است، چیزی نمی‌دانند.

شبه‌نظامیان طالبان روز ۵ میزان خانم پارسی را با کودکش از خانه او در کابل بازداشت کردند. او مسئول گروه جنبش خودجوش زنان معترض افغانستان در کابل بود که علیه تبعیض و محرومیت زنان در حاکمیت طالبان اعتراض می‌کرد.

دیده‌بان حقوق بشر در ۹ عقرب گزارش داد طالبان همچنان زنان معترض در افغانستان را بازداشت، تهدید و شکنجه می‌کنند.

به گفته این سازمان، بسیاری از خانواده‌ها با پنهان کردن دستگیری‌ آنها، امیدوارند این فعالان رها گردیده یا در زندان کمتر آزار و اذیت شوند.

به گفته این سازمان، تعداد زنان معترضی که در بازداشتگاه‌های طالبان بسر می‌برند، بیشتر است، اما کسی، از جمله خانواده‌های آنان، به درستی از وضعیت این زنان آگاه نیستند.

آنها از ادامه بازداشت و وضعیت ژولیا پارسی، ندا پروانی، منیژه صدیقی و پریسا آزاده در زندان طالبان ابراز نگرانی کردند.


خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها