بریتانیا به خاطر کاهش ورود مهاجران، تدابیر سخت‌گیرانه‌تری را برای صدور ویزا اعلام کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۴

حکومت بریتانیا اعلام کرد که قصد دارد برای کاهش مهاجرت از مسیرهای قانونی، تدابیر سخت‌گیرانه‌تری را در خصوص صدور ویزای این کشور اعمال کند.

اقدامات جدید بریتانیا در قسمت صدور ویزا برای مهاجرانی که برای کار وارد این کشور می‌شوند، اعمال خواهد شد.

شماری از شرکت‌ها و اتحادیه‌های کارگری از تصمیم تازه حکومت بریتانیا انتقاد کرده و می‌گویند که این اقدام، برای بخش خصوصی و خدمات بهداشتی دولتی این کشور که با کمبود نیروی انسانی مواجه‌ است، چالش‌برانگیز خواهد بود.

براساس آخرین آمار، رقم مهاجرت سالانه به بریتانیا به ۷۴۵ هزار نفر در سال ۲۰۲۲ رسیده و از آن زمان در بلندترین سطح خود باقی مانده است.

وزارت داخله بریتانیا می‌گوید که اقدامات جدید این کشور، می‌تواند ورود سالانه مهاجران را تا ۳۰۰ هزار نفر کاهش دهد.

گفته می‌شود که اخیراً بسیاری مهاجران از چین، نایجریا و هند وارد بریتانیا می‌شوند.

ریشی سونک، نخست‌وزیر بریتانیا هم گفته که به دنبال اقدماتی برای کاهش مهاجرت‌ها به کشورش است.

وزارت داخله بریتانیا گفته که این کشور در پی افزایش حقوق کارگران خارجی دارای مهارت از ۲۶ هزار و ۲۰۰ پوند به ۳۸ هزار و ۷۰۰ پوند است.

اقدامات جدید بریتانیا همچنین شامل جلوگیری از ورود خانواده‌های کارکنان بهداشتی خارجی با ویزای آنها، افزایش هزینه‌های اضافی برای استفاده مهاجران از خدمات بهداشتی، افزایش سقف حداقلی درآمد برای دریافت ویزای خانوادگی بریتانیا می‌شود.

تصمیم جدید حکومت بریتانیا می‌تواند انتقاد آن عده شرکت‌ها و صاحبان مشاغل برانگیزد به دلیل بازار کار فشرده بریتانیا و در پس از پایان ورود آزادانه از اتحادیه اروپا، به دنبال جذب کارگران خارجی بوده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.