رهبر جنبش تحفظ پشتون‌های پاکستان به دادگاه ضد تروریسم اسلام‌آباد معرفی شد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

منظور پشتین، رهبر جنبش تحفظ پشتون‌ها روز پنجشنبه، ۱۶ قوس به دادگاه مبارزه با تروریسم اسلام‌آباد تحویل داده شد.

پولیس گفته سه روز پیش نیروهای امنیتی مشغول بازرسی‌های معمول در چمن بودند که مردان مسلح همراه منظور پشتین به درخواست برای توقف توجه نکرده و به سوی آنان تیراندازی کردند.

رسانه‌های محلی گزارش دادند که قرار است آقای پشتین برای هفت روز دیگر در زندان نگهداری شود. وکیل مدافع آقای پشتین با این تصمیم دادگاه مبارزه با تروریزم اسلام‌آباد مخالفت کرده است.

روز دوشنبه، ۱۳ قوس، اعضای جنبش تحفظ پشتون‌های پاکستان به افغانستان اینترنشنال خبر دادند که پولیس منظور پشتین، رهبر این جنبش را «بازداشت» کرده است.

اعضای این جنبش در آن زمان ادعا کردند که پولیس به کاروان اعتراضی جنبش تحفظ پشتون‌ها در بلوچستان «یورش برده است».

مقامات پولیس پاکستان در مقابل ادعا کردند که نیروهای امنیتی در روز دوشنبه در حال انجام بازرسی‌های معمول بودند که مردان مسلح همراه آقای پشتین به جای توقف خودرو، به سوی نیروهای امنیتی تیراندازی کردند.

پولیس به رسانه‌های محلی پاکستان گفت که نیروهای امنیتی نیز در مقابل به سمت لاستیک‌های موتر رهبر جنبش تحفظ پشتون‌ها تیراندازی کردند اما منظور پشتین و افراد مسلح همراهش موفق شدند از صحنه فرار کنند.

در جریان این درگیری یک زن رهگذر زخمی شد که به گفته اعضای جنبش تحفظ پشتون‌ها در حال حاضر در شفاخانه تحت درمان است.

سخنگوی جنبش تحفظ پشتون‌ها تایید کرده است که هشت گلوله به خودرو منظور پشتین اصابت کرده است. او گفته آقای پشتین بعدا با همراهان خود به چمن رفتند و خود را به پولیس تسلیم دادند.

در واکنش به بازداشت منظور پشتین، هواداران جنبش پشتون‌های پاکستان در روزهای گذشته در امریکا، برخی از کشورهای اروپایی و پاکستان تظاهرات کردند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

نگاه ژرف
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.