منابع معتبر: طالبان خانه یک عضو سابق مجلس نمایندگان را در کابل آتش زد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

منابع معتبر به افغانستان اینترنشنال خبر دادند که طالبان خانه شکیلا هاشمی، عضو سابق مجلس نمایندگان افغانستان را در وزیر اکبر خان کابل آتش زده است.

این خانه در خیابان ۱۷ وزیرمحمد اکبر خان، در همسایگی ساختمانی قرار دارد که ایمن‌الظواهری، رهبر القاعده در ماه اسد ۱۴۰۱ در آن کشته شد.

پنتاگون در ماه اسد رهبر القاعده را در مهمانخانه‌ای تحت کنترول سراج‌الدین حقانی، وزیر داخله طالبان در وزیر اکبرخان کابل به قتل رساند.

منابع معتبر به افغانستان اینترنشنال خبر دادند که شکیلا هاشمی پس از تسلط طالبان بر کابل در اسد ۱۴۰۰ از سوی طالبان به‌طور پیوسته تحت فشار قرار داشته تا این خانه را به اعضای طالبان بفروشد.

با این حال خانم هاشمی در برابر این فشارها مقاومت کرده است.

منابع معتبر گفتند در جریان بیش از دو سال گذشته طالبان محدودیت‌های گسترده‌ای در برابر ساکنان این خانه وضع کرده بود. از جمله از آنان خواسته بود به بام و طبقات بالایی این ساختمان نروند.

به گفته منابع، پس از آنکه خانم هاشمی در برابر فشارهای طالبان برای فروش خانه‌اش کوتاه نیامد، طالبان روز پنجشنبه، ۱۶ قوس، خانه او را به آتش کشیدند.

در ویدیوهایی که به افغانستان اینترنشنال رسیده، این ساختمان پس از فرو نشستن آتش دیده می‌شود.

منابع گفتند شکیلا هاشمی، خانه‌ای دیگری نیز در کابل دارد «که آن هم توسط طالبان غصب شده است».

هنوز طالبان درباره این رویداد ابراز نظر نکرده است.

شکیلا هاشمی، سیاستمدار و نماینده ولایت لوگر در دوره‌های پانزدهم و شانزدهم مجلس نمایندگان افغانستان بود. او در دوره شانزدهم مجلس نمایندگان عضو کمیسیون اقتصاد ملی بود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

فیلمستان
بحث روز
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.