چهره تاثیرگذار مجله فوربس: آموزش آنلاین زنان افغان را از چهار دیواری خانه بیرون نمی‌کند

شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۸

سارا واحدی، کارآفرین افغان گفته که آموزش آنلاین برای زنان و دختران افغان کافی نیست و «مبارزه باید بر محو آپارتاید جنسیتی متمرکز باشد.»

او گفته که این زنان پس از پایان آموزش آنلاین اجازه کار ندارند و در «چهار دیواری خانه محدود می‌مانند.»

خانم واحدی روز شنبه در شبکه اکس نوشت که طالبان به آموزش آنلاین اعتنا ندارند چون به مشارکت زنان در جامعه کمکی نمی‌کند و زنان و دختران «همچنان از صحنه اجتماعی محو خواهند بود.»

بنیانگذار پلتفرم احتساب گفت: «[زنان و دختران افغان] به طور بی‌صبرانه خواهان آموزش حضوری اند. آنها از جهان می‌خواهند که شدیداً برای این خواست شان دادخواهی کند.»

سارا واحدی اپلیکیشن احتساب را در تابستان ۲۰۲۰ ایجاد کرد. مجله فوربز نوشت که کاربران با استفاده از آن می‌توانند تیراندازی، موانع جاده‌ها، انفجارها و سایر خطرات امنیتی را بررسی کنند. از این رو، سارا واحدی در میان ۳۰ چهره جوان تاثیرگذار زیر ۳۰ سال مجله فوربز قرار گرفت.

سارا واحدی گفته که از او به عنوان یک کارآفرین حوزه فناوری می‌خواهند یک پلتفرم آموزش آنلاین برای زنان و دختران ایجاد کند. او گفته است که این «باید آخرین حربه» برای آموزش زنان باشد.

او نوشت: «مکاتب مخفیانه زیادی فعالیت می‌کنند. با این‌حال، ۱۴ میلیون زن و دختر در سراسر کشور وجود دارند و طالبان روز تا روز در نظارت و مراقبت[بر فعالیت‌های آنلاین] مهارت پیدا می‌کنند.»

طالبان آموزش دختران بعد از صنف شش را ممنوع کرده است. فعلاً زنان تنها در حوزه آموزش و صحت می‌توانند با محدودیت‌های زیاد کار کنند.


خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
سپړنه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.