گروه هکری مخالف جمهوری اسلامی: جایگاه‌های سوخت‌رسانی را در سراسر ایران از کار انداختیم

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۷

یک گروه هکری مخالف جمهوری اسلامی ادعا کرده که در حمله سایبری، جایگاه‌های سوخت‌رسانی را در سراسر ایران از کار انداخته است.

گروه «گنجشک درنده» گفته این حمله سایبری در پاسخ به «تجاوزات» ایران و دست‌نشاندگان آن در منطقه صورت گرفته است.

این گروه هکری روز دوشنبه (٢٧ قوس) در شبکه اجتماعی اکس نوشت: «خامنه‌ای! قبلا تذکر داده‌ایم که در مقابل تحریکات شرورانه تو در منطقه عکس‌العمل نشان خواهیم داد. این حمله قسمت بسیار کوچکی از توانایی‌های ما در مقابل شرارت محورهای تروریست تو در منطقه است.»

پس از این اختلال ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران، از وزیر نفت خواست نسبت به «رفع فوری اختلال در برخی جایگاه‌های سوخت‌رسانی» اقدام کند.

جواد اوجی، وزیر نفت جمهوری اسلامی، «حمله سایبری» به پمپ بنزین‌ها در ایران را تایید کرد و گفت: «در حال حاضر یک هزار و ٦٥٠ جایگاه سوخت‌رسانی در سراسر کشور فعال است و به صورت دستی سوخت‌رسانی را انجام می‌دهند.»

سبحان رجب‌پور، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری مازندران، گفت که در حال حاضر فقط ۲۰ جایگاه این استان امکان عرضه سوخت به صورت دستی یا آفلاین دارند.

«گنجشک درنده» پیش از این مدعی حمله سایبری به شرکت‌های بزرگ فولاد ایران شده بود.

در آن زمان خبرنگاران نظامی اسرائیل، که اطلاعات خود را معمولا از مقام‌های ارشد اسرائیلی دریافت می‌کنند، اشاره کردند که اسرائیل پشت این حمله هکری بوده است.

این رویداد در حالی رخ داده است که نیروهای نیابتی تحت حمایت ایران مانند حزب‌الله لبنان و حوثی‌ها در یمن حملات خود را به اسرائیل پس از جنگ با حماس افزایش داده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب
خبرها

رادیو

پادکست‌ها