وزیر خارجه امریکا از بسته کمک‌های نظامی به ارزش ۲۵۰ میلیون دالر به اوکراین خبر داد

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۰۶

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه امریکا روز چهارشنبه گفت بسته کمکی به ارزش ۲۵۰ میلیون دالر در اختیار اوکراین قرار می‌گیرد. بلینکن گفت که بسته کمکی جدید اسلحه و مهمات به عنوان بخشی از کمک‌های نهایی سال جاری میلادی در اختیار اوکراین قرار می‌گیرد.

او گفت که این بسته شامل مهمات دفاع هوایی، مهمات اضافی برای سامانه‌های سیستم‌ موشکی، مهمات توپخانه، مهمات ضد زره و بیش از ۱۵ میلیون گلوله است.

بن‌بست در تصویب کمک ۶۱ میلیارد دالری امریکا و همچنین کمک ۵۰ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا، کار اوکراین را در جنگ با روسیه سخت کرده است.

بن‌بست در تصویب کمک ۶۱ میلیاردی

درخواست کمک ۶۱ میلیاردی رئیس‌جمهور جو بایدن به اوکراین با مخالفت جمهوری‌خواهان در کانگرس رو به‌رو شده است.

نمایندگان جمهوری‌خواه گفتند که بدون یک توافق با دموکرات‌ها در مورد تشدید تدابیر امنیتی در امتداد مرز امریکا با مکسیکو،‌ با درخواست بایدن موافقت نخواهند کرد.

کاخ سفید هشدار داده است که بدون کمک امریکا نیروهای اوکراینی قادر به بازپس‌گیری مناطق اشغال شده توسط نیروهای روسیه نخواهند شد.

فرماندهان اوکراینی هم گفتند که در مناطق شرق و جنوب اوکراین به‌دلیل نرسیدن کمک‌های نظامی جدید مجبور شده‌اند از حمله دست بکشند و موضع دفاعی اتخاذ کنند.

کانگرس امریکا از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین در فبروری ۲۰۲۲ بیش از ۱۱۰ میلیارد دالر کمک به اوکراین را تصویب کرده است. با این حال، از زمانی که جمهوری‌خواهان در جنوری امسال کنترول مجلس نمایندگان را در دست گرفتند، از تصویب کمک‌های بیشتر جلوگیری کرده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها