ستاد ارتش طالبان نسبت به احتمال حمله به پایگاه‌های نظامی این گروه هشدار داد

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۱

وزارت دفاع طالبان درباره احتمال حملات «تروریستی» به پایگاه‌ها و نهادهای این وزارت در کابل هشدار داده است.

طبق سندی که به دست افغانستان اینترنشنال رسیده، رئیس ستاد ارتش طالبان از احتمال «تحرکات نظامی» مخالفان در اطراف این پایگاه‌ها خبر داده است.

برپایه نامه‌ای که محمدامیرخان حقانی، فرمانده قول اردوی ۳۱۳ مرکزی طالبان در کابل به واحدهای زیردستش صادر کرده، این دستور ابلاغ شده است.

طبق این نامه، فصیح‌الدین فطرت، رئیس ستاد ارتش طالبان در نامه‌ای حدود ۷۰ روز پیش (۹ جمادی‌اول ۱۴۴۵/۲ قوس ۱۴۰۲) به قول اردوها و پایگاه‌های ارتش طالبان دستور داده بوده است که تدابیر جدی امنیتی را در محلات نظامی به اجرا بگذارند.

چنانکه که در این نامه آمده، رئیس ستاد ارتش طالبان «براساس گزارش‌های به‌دست آمده» هشدار داده که «دشمنان وطن و تروریستان» با استفاده از فرصت، تلاش می‌کنند برای ناامن نشان دادن وضعیت امنیتی دست به یک رشته «حملات تروریستی» به تاسیسات نظامی و قراول‌ها (دیدبانی‌ها) انجام دهند.

نامه ستاد ارتش طالبان از احتملات حملات تروریستی

در این نامه به صورت مشخص از فرماندهی «فرقه ۲۲۱ شهید آفتاب»، لواهای اول، دوم، سوم و گانیزیون‌های پلچرخی، دارالامان و سروبی کابل خواسته شده که وضعیت محلات خود را تحلیل و ارزیابی همه‌جانبه کنند.

ستاد ارتش طالبان به بخش‌های نظامی دستور داده است که خلاهای امنیتی را رفع کنند و شیوه‌های حمایتی را فعال نگهدارند.

رئیس ستاد ارتش طالبان در نامه خود دستور داده است که در زمان آغاز رسمی کاری و ختم آن در دیدبانی‌ها و دروازه‌ها از ایجاد ازدحام جلوگیری شود.

در نامه همچنین نوشته شده که بخش‌های نظامی طالبان «رژیم دخولی و خروجی» از پایگاه‌های نظامی را به شدت کنترل کنند.

در این سند همچنین تاکید شده که نیروهای نظامی پیش از حرکت قطارهای‌شان گزارش آن را به بخش سوق و اداره قول اردوی ۳۱۳ مرکزی طالبان در کابل ارائه کنند.

نیروهای قول‌اردوی ۳۱۳ مرکزی طالبان در کابل

در این نامه ستاد ارتش طالبان به بخش سوق و اداره بخش‌های نظامی دستور داده است که از اجرایی شدن دستورهای نظامی نظارت کنند.

حملات گروه‌های مسلح مخالف طالبان در کابل و بخش‌هایی از افغانستان بر پایگاه‌ها و مسیرهای رفت‌وآمد نظامیان این گروه شدت یافته است.

در تازه‌ترین مورد دیروز، ۱۰ دلو، جبهه آزادی افغانستان از حمله به یک پاسگاه طالبان در شهرک خالد بن‌ ولید در شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ، خبر داد.

به گفته این جبهه، در این حمله چهار عضو طالبان کشته و دو جنگجوی دیگر این گروه زخمی شدند.

جبهه آزادی در شبکه اکس نوشت که طالبان در این پاسگاه «به بهانه جست‌وجوی نیروهای امنیتی سابق بر وسایط نقلیه مردم شلیک کرده و به آزار و اذیت مردم اقدام می‌کنند.»

این سومین حمله جبهه آزادی به قرارگاه‌ و پاسگاه‌های نظامی طالبان در دو روز گذشته است.

جبهه مقاومت ملی نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که یک رنجر حامل طالبان را در شهر تالقان، مرکز ولایت تخار با انفجار ماین کارگذاری شده هدف قرار داده است. این جبهه در این انفجار یک عضو طالبان کشته شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
فیلمستان

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.