شرکت نماینده "زن‌ستیزترین" رژیم جهان در نشست ابتکار نوین زنان در قطر

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۲

محمد نعیم،‌ نماینده طالبان در قطر به دعوت یک دولت‌زن قطری در مراسم گشایش نشست ابتکار نوین زنان در دوحه شرکت کرد. طالبان تنها گروه حاکم در جهان است که هیچ زنی در حکومت آن حضور ندارد و به دلیل محدودیت بر زنان،‌ زن‌ستیزترین رژیم جهان شناخته می‌شود.

وزارت خارجه طالبان روز چهارشنبه (۱۱ دلو) در خبرنامه‌ای نوشت که محمد نعیم، سرپرست سفارت این گروه در دوحه، به دعوت رسمی بنیاد قطر در مراسم افتتاح «ابتکار جدید زنان در آموزش و پرورش» شرکت کرده است.

در این برنامه، شیخه موزه بنت ناصر، رئیس بنیاد قطر، مادر امیر دولت قطر، لولوه الخاطر وزیر دولت در امور همکاری بین‌المللی قطر شرکت داشتند.

این نشست با حضور نماینده طالبان در حالی برگزار شد که طالبان آموزش دوره‌های متوسطه لیسه و دانشگاهی را برای زنان ممنوع کرده است.

زنان همچنین از بسیاری از حقوق اساسی بشری‌شان مانند حق کار، ورزش، سفر، برگزاری گردهمایی‌های صلح‌آمیز و رفتن به پارک محروم شده‌اند.

در ماه‌های گذشته همچنین طالبان به گستردگی دست به بازداشت‌های خودسرانه زنان در خیابان‌های برخی از شهرهای افغانستان زده است.

فعالان حقوق بشر طالبان را به اعمال رژیم آپارتاید جنسیتی و جنایت علیه بشریت به‌دلیل حملات مکررشان به حقوق اساسی زنان متهم می‌کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.