باشندگان کابل: زنان از ترس بازداشت خودسرانه توسط طالبان نمی‌توانند از خانه بیرون شوند

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۲

باشندگان شهر کابل می‌گویند بازداشت‌های خودسرانه زنان به دست طالبان رعب و وحشت را در این شهر دامن زده است.

آرزو، باشنده تایمنی کابل می‌گوید اگرچه همیشه حجاب را رعایت کرده‌ام اما اگر از خانه بیرون شوم می‌ترسم طالبان مرا خودسرانه بازداشت کنند.

آرزو می‌گوید اطلاعات متناقضی درباره پوشش مورد نظر طالبان در جامعه منتشر شده است. به گونه‌ای که برخی می‌گویند محتسب‌های طالبان حتی در مورد کفش‌های متفاوت زنان نظریات متفاوت دارند و برخی از آنان به رنگ کفش گیر می‌دهند.

رونا، باشنده مکروریان شهر کابل می‌گوید از زمانی که طالبان دختران منطقه ما را بازداشت کردند و با خود بردند، مردان خانواده به ما گفتند دیگر از خانه بیرون نرویم.

این باشنده کابل گفت اکنون از ترس بازداشت توسط طالبان، حتی نمی‌تواند به خانه بستگان خود برود.

تاثیر بازداشت‌های خودسرانه بر بازارها

دکانداران برخی از بازارهای کابل می‌گویند پس از بازداشت زنان و‌ دختران در کابل از سوی طالبان تعداد مشتریان کاهش یافته و بازارها مانند گذشته پر رونق نیستند.

احمد شکیب، فروشنده یک دکان نقره‌فروشی در کابل می‌گوید پس از طالبان به قدرت، بازارها از حضور مردم خالی شده بود، اما با شروع موج جدید بازداشت‌های خودسرانه زنان بازارها فشار مضاعفی را تجربه کرده‌اند.

احمد شکیب به افغانستان اینترنشنال گفت از آنجایی که عمده مشتریان او زنان بودند، در ماه‌های گذشته کار و بارش تقریبا متوقف شده و دختران و زنان برای خرید نقره به بازار نمی‌آیند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

پیشه‌ور
بحث روز
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.