جبهه آزادی افغانستان: مبارزه طالبان با داعش، بازی موش و گربه استخباراتی است

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۲

جبهه آزادی افغانستان می‌گوید مبارزه طالبان با داعش، «در حقیقت یک بازی موش و گربه استخباراتی است.»

این جبهه هر دو گروه طالبان و داعش را سازمان‌های «تروریستی» خوانده و گفته استفاده از طالبان علیه داعش «مصداق مبارزه با اهریمن توسط اهریمن است.»

جبهه آزادی افغانستان در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه، ۱۲ دلو منتشر کرد، از گزارش جدید شورای امنیت سازمان ملل درباره حضور گروه‌های تروریستی در افغانستان استقبال کرده و گفته «طالبان نقطه اتصال تروریسم و بستر رشد این پدیده شوم است.»

این جبهه نظامی مخالف طالبان گفته افغانستان تحت کنترول طالبان، به پناهگاه امن گروه‌هاى تروريستى منطقه‌اى و جهانى تبدیل شده است.

جبهه آزادی افغانستان یک تشکیلات نظامی عمدتا متشکل از نیروهای امنیتی و دفاعی دولت پیشین افغانستان است.

این جبهه در ماه‌های گذشته بارها گزارش‌هایی را درباره حملات چریی بر پایگاه‌ها، گارنیزیون‌ها و ایست‌های بازرسی طالبان منتشر کرده و گفته افراد طالبان را به قتل رسانده است.

این جبهه در بیانیه جدید خود خطاب به جامعه جهانی گفته «خیال خام مبارزه با داعش توسط طالبان» را کنار بگذارد. این گروه نظامی مخالف طالبان گفته «كتمان تحركات تروريستان خارجى از سوى طالبان، نشانه يك توافق تاكتيكى بين اين گروه‌هاست.»

شورای امنیت سازمان ملل در گزارش تازه خود فاش کرده که طالبان روابط خود با القاعده را حفظ کرده و سازمان القاعده هشت کمپ آموزشی جدید در افغانستان ایجاد کرده است.

شورای امنیت سازمان ملل در گزارش جدید خود نوشته چندین حمله تحریک طالبان پاکستانی از داخل افغانستان حمایت شده است.

در گزارش همچنین آمده است که شماری از فرماندهان تی‌تی‌پی و خانواده‌های آنها، بسته‌های کمکی منظم از سوی طالبان دریافت می‌کنند.

شورای امنیت در این گزارش که نهم دلو منتشر شده، از افزایش تعداد اعضای طالبان که به تی‌تی‌پی پیوسته‌اند، خبر داده است.

با این حال طالبان یافته‌های این گزارش را تکذیب کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها
گفت‌وگوی ویژه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.