امریکا در اقدامی کم‌سابقه شهرک‌نشینان اسرائیلی‌ تندرو را تحریم کرد

جمعه ۱۴۰۲/۱۱/۱۳

امریکا در اقدامی کم‌سابقه تحریم‌هایی را علیه شهرک‌نشینان اسرائیلی تندرو که متهم به خشونت علیه فلسطینیان در کرانه باختری‌اند، وضع کرد.

جو بایدن در فرمان اجرایی نوشت اقدامات برخی شهرک‌نشینان در کرانه باختری «تهدیدی برای امنیت ملی امریکا است.»

رئیس‌جمهور امریکا در فرمان خود توضیح داده است که اقدامات توسط برخی شهرک‌نشینان اسرائیلی در کرانه باختری اهداف سیاست خارجی ایالات متحده از جمله راه حل ایجاد دو دولت اسرائیل و فلسطین را به خطر می‌اندازد و به این ترتیب بیانگر «تهدیدی برای امنیت ملی کشور امریکا است.»

لیندا توماس گرینفیلد، سفیر امریکا در سازمان ملل، در ارتباط با تحریم‌های امریکا علیه تعدادی از شهرک‌نشینان اسرائیلی که در کرانه باختری به غیرنظامیان حمله می‌کنند، گفت این افراد باید پاسخگو شوند و خشونت‌ها باید متوقف شود.

در ماه عقرب، بایدن در مقاله‌ای در واشینگتن پست به افراطی‌ها در هر دو سوی اسرائیل و سرزمین‌های فلسطینی به ویژه کرانه باختری و نوار غزه هشدار داده بود.

رئیس‌جمهور امریکا در آن زمان تهدید کرد که صدور ویزای این کشور را برای «افراطی‌هایی که به غیرنظامیان در کرانه باختری حمله می‌کنند» ممنوع می‌کند.

او نوشت خشونت افراطی علیه فلسطینیان در کرانه باختری باید متوقف شود و کسانی که مرتکب این خشونت می‌شوند، باید پاسخگو باشند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
وادی رقابت
خبرها
فیلمستان

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.