واکنش تهران به تهدید واشنگتن: رئیسی می‌گوید ایران با قدرت به هر حمله‌ای پاسخ خواهد داد

جمعه ۱۴۰۲/۱۱/۱۳

رئیس‌جمهور ایران روز جمعه گفت کشورش آغازگر جنگ نخواهد بود اما «با قدرت» به هر حمله‌ای پاسخ می‌دهد.

سی‌بی‌اس نیوز دیروز گزارش داد امریکا طرح حمله چند روزه به اهدافی در عراق و سوریه، از جمله افراد و تاسیسات ایرانی در این کشورها را تصویب کرده است.

در پی کشته شدن سه سرباز امریکایی در پایگاه شان در اردن در حمله گروه‌های مورد حمایت ایران، این هفته گمانه‌زنی‌ها درباره چگونگی پاسخ واشنگتن افزایش یافته است.

سی‌بی‌‌اس نیوز روز پنجشنبه به نقل از مقام‌های امریکایی گزارش داد که ایالات متحده طرح هایی را برای حملات چند روزه در عراق و سوریه علیه اهداف متعدد از جمله پرسنل و تأسیسات ایرانی در این کشورها تصویب کرده است.

ابراهیم رئیسی، در سخنرانی تلویزیونی گفت: «ما هیچ جنگی را آغاز نخواهیم کرد، اما اگر کسی بخواهد علیه ما قلدری کند، پاسخ محکمی دریافت خواهد کرد.»

آقای رئیسی گفت: قبلا امریکایی‌ها می‌گفتند که گزینه نظامی روی میز است، اما اکنون می‌گویند که قصد درگیری با ایران را ندارند.

رئیس‌جمهور ایران افزود: قدرت نظامی جمهوری اسلامی در منطقه هیچ وقت تهدیدی برای هیچ کشوری نبوده و نیست. بلکه اگر کشورهای منطقه به آن تکیه و اعتماد کنند، می‌تواند تضمین کننده امنیت منطقه باشد.»

این در حالی است که چهار مقام امریکایی به رویترز گفتند که امریکا به این باور است که کشته شدن سه سربازش و زخمی شدن بیش از ۴۰ سرباز دیگر کار ایران است.

منابع گفتند که سپاه پاسداران افسران ارشد خود را از سوریه بیرون کشیده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.