طالبان ولسوال پیشین ولسوالی زرمت ولایت پکتیا را بازداشت کرد

شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۴

استخبارات طالبان عصر روز شنبه (۱۴ دلو) عبدالرحمان زرمتی، ولسوال پیشین زرمت ولایت پکتیا را در کابل بازداشت کرد.
پسر آقای زرمتی به افغانستان اینترنشنال گفت که ماموران استخبارات طالبان پدرش را از منطقه ارزان قیمت کابل بازداشت و با خود بردند.

نور رحمان، پسر آقای زرمتی به بخش پشتوی افغانستان‌ اینترنشنال گفت که روز شنبه (۱۴ دلو) به اداره پاسپورت طالبان مراجع کرد و ماموران استخبارات طالبان او را بازداشت و پس از ضرب‌وشتم آدرس پدرش را از خواستند.
به گفته او طالبان پس از بازداشت پدرش او را رها کردند.

نور رحمان از طالبان در مصاحبه با افغانستان اینترنشنال از طالبان خواست که به عفو عمومی رهبر خود احترام بگذارد و پدرش را آزاد کند.

استخبارات طالبان تاکنون درباره علت بازداشت عبدالرحمان زرمتی توضیح نداده است.

عبدالرحمان زرمتی، در حکومت پیشین افغانستان در چندین ولسوالی ولایت پکتیا به عنوان ولسوال وظیفه اجرا کرده است. او در برابر طالبان مواضع شدیدی داشت و در مقابل این گروه بارها جنگیده است.

آقای زرمتی در روزهای پایانی حکومت پیشین با طالبان جنگید، اما پس از محاصره ولسوالی، با چند تن از محافظانش ولسوالی را ترک کرد.

طالبان پس تسلط بر افغانستان عفو عمومی اعلام کرد و گفت نظامیان پیشین و کارمندان دولت بازداشت نمی‌شوند. با این حال، این گروه در بیش از دو سال گذشته کارمندان حکومت پیشین را بازداشت، شکنجه و براساس گزارش سازمان ملل نظامیان و کارمندان حکومت پیشین را کشته است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
آخرین شاه ایران
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.