اداره ارشاد به کارمندان گمرکات: اگر 'صورت و سیرت' خود را اصلاح نکنید با شما برخورد می‌شود

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۵

اداره دعوت و ارشاد وزارت مالیه طالبان از اداره‌های این وزارت خواسته که «سیرت و صورت» کارمندان شان مطابق شریعت باشد و نمازهای خود را به وقت بخوانند.

این اداره هشدار داده اگر این دستورات رعایت نشود، مسئولیت برخورد بر عهده خود کارمندان خواهد بود.

رئیس دعوت و ارشاد وزارت مالیه این دستور را یک هفته پیش در نامه‌ای عنوانی اداره‌های این وزارت صادر کرد. یک نسخه‌ این نامه روز یکشنبه (۱۵ دلو) به دسترس بخش پشتوی افغانستان اینترنشنال قرار گرفت.

در این نامه آمده که براساس دستور شفاهی رهبر گروه طالبان و وزارت امر به معروف و نهی از منکر، از همه ادارات مرتبط با این وزارت خواسته شده که اطمینان دهند «چند درصد از کارمندان صورت و سیرت‌شان اصلاح شده است.»

اداره دعوت و ارشاد وزارت مالیه طالبان با اشاره به بازدید مکرر محتسبان امر به معروف از این وزارت، به همه مسئولان هشدار داده است که ظاهر خود را براساس «سنت» آماده کنند.

طالبان پس از حاکمیت مجدد بر افغانستان محدودیت‌های زیادی بر نوع پوشش مردم به‌ویژه کارمندان ادارات دولتی وضع کرده است. این گروه در هر وزارت اداره‌ای تحت عنوان دعوت و ارشاد برای نظارت بر پوشش و رفتار کارمندان ایجاد کرده است.

در ماه جدی گذشته منابع به افغانستان اینترنشنال گفتند که بنا به دستور هدایت‌الله هدایت،معاون رئیس تلویزیون ملی تحت کنترول طالبان،پوشیدن کلاه یا دستار برای کارمندان این رسانه اجباری شده است.

در ماه جوزای سال گذشته نیز وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان به اداره‌های دولتی دستور داد که کارمندان مرد باید ریش و کلاه داشته باشند و با زنان زیر یک سقف کار نکنند.

در ماه حمل سال گذشته نیز وزارت معارف طالبان به همه کارمندان مرد این وزارت دستور داد که ریش بگذارند و نماز جماعت بخوانند. این وزارت در اطلاعیه‌ای نوشت که پس از عید فطر، بر اندازه ریش مردان هم نظارت خواهد شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.