یک فرمانده و سه عضو فاطمیون در حمله امریکا به سوریه کشته شدند

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۶

کانال تلگرام «مدافعان حرم» خبر داد که علی حسینی، حمزه علوی، محمدعلی اکبری و محمدرضا سادات علوی، چهار عضو فاطمیون در حمله امریکا به سوریه کشته شده‌اند.

گفته شده علی حسینی از فرماندهان لشکر فاطمیون در شرق سوریه بوده است.

در تصاویری که از علی حسینی منتشر شده او در کنار قاسم سلیمانی دیده می‌شود.

ارتش امریکا بامداد شنبه (۱۴ دلو) با حمله به شرق سوریه، شبه نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی ایران را هدف گرفت. امریکا اعلام کرد که این حمله در واکنش به کشته شدن سربازانش در اردن بود.

هفته گذشته سه سرباز امریکایی در حملات پهپادی گروه‌های تحت حمایت ایران در شمال شرق اردن کشته شدند.

لشکر فاطمیون، تحت نظر نیروی قدس سپاه پاسداران، از مهاجران افغان در ایران تشکیل شده و از سال‌های گذشته برای جنگ به سوریه اعزام می‌شوند.

حکومت پیشین افغانستان در سال ۱۳۹۹ از جمهوری اسلامی ایران خواسته بود تا لشکر فاطمیون را منحل کند. مقامات در آن زمان تاکید کرده بودند که استفاده از مهاجران افغان در جنگ نیابتی با قوانین بین‌المللی سازگاری ندارد.

ناظران و فعالان حقوق بشر همواره از اقدام جمهوری اسلامی برای بهره‌برداری از وضعیت بد اقامت و معیشتی پناهجویان افغان در ایران برای جذب آنان به شرکت در درگیری‌های منطقه از جمله سوریه انتقاد کرده‌اند.

خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، بیوگرافی مختصر یکی از کشته‌شدگان فاطمیون در حمله اخیر امریکا در سوریه را منتشر کرده است.

گفته شده حمزه علوی، ۶۵ ساله، «اهل پروان» و یکی از اعضای باسابقه لشکر فاطمیون بوده که روز شنبه، ۱۴ دلو در سوریه کشته شده است.

به نوشته فارس، حمزه علوی در جریان جنگ هشت ساله با عراق، در صف نیروهای نظامی ایران نیز حضور داشت.


خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.