در حمله یک گروه نیابتی ایران بر پایگاه امریکایی در سوریه، دستکم شش جنگجوی کرد کشته شدند

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۶

در پی حمله هواپیمای بدون سرنشین به یک پایگاه نیروهای امریکایی در دیرالزور، در شرق سوریه، شش جنگجوی کرد تحت حمایت امریکا کشته شدند.

گروه شبه‌نظامی 'مقاومت اسلامی عراق' وابسته به ایران، با انتشار ویدیویی مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

به گزارش اسوشیتدپرس، این حمله روز یکشنبه، ۱۵ دلو اتفاق افتاده است. گفته شده که این شبه نظامیان از مناطق تحت کنترول حکومت سوریه به این پایگاه حمله کردند.

این نخستین حمله مهم بر پایگاه امریکایی در سوریه از زمان آغاز حملات تلافی جویانه ایالات متحده در آخر هفته علیه شبه نظامیان تحت حمایت ایران است.

دیدبان حقوق بشر سوریه آمار کشته‌شدگان حمله پهپادی شبه نظامیان عراقی را هفت جنگجوی نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کرده و از زخمی شدن ۱۸ نفر نیز خبر داده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه، شبه نظامیان کرد تحت حمایت ایالات متحده، روز دوشنبه (۱۶ دلو) گفتند که حمله هواپیمای بدون سرنشین به یک پایگاه آموزش نیروهای این گروه در پایگاه العمر، در شرق سوریه، اصابت کرده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه در نخست گروه‌های تحت حمایت سوریه را به انجام حمله فوق متهم کردند، اما پس از بررسی این حمله، شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران را مقصر دانستند.

پیش از این گروه شبه‌نظامی عراقی مقاومت اسلامی در یک حمله پهپادی، سه سرباز امریکایی را در اردن کشت. به دنبال آن، این گروه اعلام کرد که حملات بر پایگاه‌های امریکایی در عراق را متوقف می‌کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.